Body Count i Ice-T znów w Polsce

Body Count Ice-T bada zagadkę zabójstw Tupaca i Notoriousa B.I.G.-a
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Latem z dwoma koncertami przyjedzie do naszego kraju Ice-T ze swym metalowo-rapowym zespołem Body Count. Występy odbędą się 26 czerwca w warszawskiej Progresji i dzień później w krakowskim klubie Studio.

Body Count to amerykańska grupa rapcore’owa, powstała w 1990 roku w Los Angeles z inicjatywy Ice-T i Erniego C. Muzycy jako pierwsi połączyli inspiracje hiphopowe, heavymetalowe i hardrockowe, wyprzedzając Rage Against The Machine, Limp Bizkit czy Linkin Park. To pełnowymiarowy zespół metalowy, dowodzony przez legendarnego rapera, dzięki któremu teksty i przekaz zyskują dodatkową moc. Kiedy w 2013 roku Ice-T ogłosił, że zespół rozpoczął prace nad nowym albumem – w środowisku muzycznym zawrzało. Temperaturę dodatkowo podniósł wielki powrót na scenę, na festiwalu Fun Fun Fun Fest. Skład Body Count tworzą, oprócz Ice-T i Erniego C, Vincent Price, Ill Will i Juan Garcia.

Ostatni album grupy, “Bloodlust”, wydany został w marcu ubiegłego roku. W pierwszym tygodniu sprzedaży zadebiutował na trzecim miejscu brytyjskiego zestawienia Rock & Metal Chart. Na płycie wystąpili gościnnie Dave Mustaine (Megadeth), Max Cavalera (eks-Sepultura, Soulfly) i Randy Blythe (Lamb Of God). Na płycie znalazły się single “No Lives Matter”, “The Ski Mask Way” i “Black Hoodie”, jak również zabójcza wersja klasyku Slayera “Raining Blood”.

Sprzedaży biletów na koncerty Body Count rozpocznie się 14 lutego.

Miejsca sprzedaży: Biletomat.pl, Ticketmaster.pl, ebilet.pl, Stodola.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn.

▸ Przeczytaj także: Camila Cabello całowała się na plaży. Nie uwierzycie z kim! (ZDJĘCIA)

▸ Przeczytaj także: Siostra Godlewska w teledysku “Taka niunia”

zespoły weselne