Eurowizja 2018: Marta Gałuszewska z piosenką “Why don’t we go”

Eurowizja 2018 Marta Gałuszewska debiutuje! Posłuchaj radiowego singla
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Marta Gałuszewska – 2 miliony odtworzeń teledysku! Uczestniczka preselekcji do konkursu Eurowizja 2018. Szczegóły już na MUZOTAKT.pl

Niewątpliwie Marta Gałuszewska jest internetową sensacją! Ostatni tydzień to jeden milion wyświetleń jej debiutanckiego teledysku! Marta znalazła się wśród 10 uczestników polskich preselekcji do Eurowizji 2018. Piosenkarka wystąpi z piosenką “Why don’t we go”.

23-letnia Marta Gałuszewska, zwyciężczyni 8 edycji The Voice of Poland pochodzi z Elbląga.

Do 13 roku życia myślała, że będzie pływać, dopóki nie okazało się, że jednak woli śpiewać. Jak widać marzenia się spełniają 🙂 Muzyka towarzyszyła jej chyba od zawsze. Tata, oprócz odtwarzania płyt, grał na gitarze i śpiewał, a Marta chłonęła. Bardziej profesjonalne podejście do tematu zaczęło się od dołączenia do grupy wokalnej w Młodzieżowym Domu Kultury, co przerodziło się w solowe występy, kiedy tylko wyprowadziła się do Gdańska na studia (amerykanistyka).

Przez 3 lata grała na ulicach i w klubach Trójmiasta, Poznania i Wrocławia, aż do czasu zgłoszenia się do 8 edycji The Voice of Poland. To nie był jej pierwszy program, wcześniej brała udział w Bitwie na Głosy oraz Must be the Music, jednak to the Voice okazał się być tym zwycięskim. Nie była to prosta droga, ale sama mówi, że zrobiłaby to jeszcze raz, szczególnie w drużynie u Michała Szpaka.

Inspiruje ją światowa scena muzyczna. Coldplay, Ellie Goulding, Halsey, John Mayer, Demi Lovato, Tove Lo, Ed Sheeran, GEazy.. lista jest długa. Oczywiście szanuje też polskich artystów, a najbardziej Kasię Nosowską i Grzegorza Ciechowskiego, którzy są dla niej prawdziwymi idolami. Występów Hey na których była nawet nie umie policzyć. Zresztą twierdzi, że jest uzależniona od koncertów.

Lubi eksperymenty z kolorami, szczególnie włosów. W czerwcu całkiem przypadkiem zamieniła blond na róż i tak jej zostało. Aktualnie pod okiem Universal Music Polska pracuje nad rozprzestrzenieniem różu (poprzez muzykę) w Polsce, a może i poza jej granicami.

▸ Przeczytaj także: Paris Hilton niczym American Beauty (ZDJĘCIE)

Marta Gałuszewska Eurowizja 2018 – Why don’t we go

▸ Przeczytaj także: Siostra Godlewska w teledysku “Taka niunia”

zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!