MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyDodatkowy koncert Killswitch Engage w Krakowie

Dodatkowy koncert Killswitch Engage w Krakowie
D

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Z uwagi na duże zainteresowanie koncertami Killswitch Engage grupa odwiedzi nas w tym roku aż dwa razy: pierwszy a zarazem dodatkowy koncert odbędzie się 14 czerwca w Krakowie (Kwadrat), a parę dni później – 19 czerwca – kapela zagra w Warszawie (Proxima).

Zespół Killswitch Engage powstał w 1999 roku po rozpadzie zespołów Overcast i Aftershock. Obecnie w skład grupy wchodzą: wokalista Jesse Leach, gitarzyści Joel Stroetzel i Adam Dutkiewicz, basista Mike D’Antonio i perkusista Justin Foley.

REKLAMA

Na koncie mają wiele prestiżowych nagród i nominacji m.in. nagrodę Grammy i Złote Płyty. Wydali 7 albumów studyjnych i DVD z zarejestrowanym koncertem “(Set This) World Ablaze”. Ich ostatni album “Incarnate” jest dostępny od 11 marca 2016 roku.

Zespół zdobył popularność po wydaniu płyty “The End of Heartache” w 2004 roku. Album znalazł się na 21. miejscu na liście Billboard 200. Do grudnia 2007 roku sprzedał się w nakładzie 500 000 egzemplarzy i pokrył się złotem. Tytułowy utwór “The End of Heartache” został nominowany do nagrody Grammy w 2005 roku w kategorii “Best Metal Performance”.

Materiały promocyjne partnera

Zespół Killswitch Engage występował na wielu prestiżowych festiwalach jak Soundwave Festival, Wacken Open Air, Reading Festival, Leeds Festival, Ozzfest, Download Festival, Rock on the Range, Rock Am Ring, Mayhem Festival, Monsters of Rock, Pointfest, Knotfest czy Heavy MTL. Kapela sprzedała ponad cztery miliony płyt w Stanach Zjednoczonych i została uznana za jednego z głównych przedstawicieli nurtu The New Wave of American Heavy Metal.

Bilety na warszawski koncert w sprzedaży. Sprzedaż biletów na koncert w Krakowie od 19.02 od godz. 10:00 na Stodola.pl i LiveNation.pl

▸ Przeczytaj także: Eminem i Ed Sheeran razem w klipie do hitu River

▸ Przeczytaj także: Rita Ora nago na plaży! Fani proponują seks! (ZDJĘCIA)

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA