Formacja Same Suki, którą pamiętamy ze znakomicie przyjętej debiutanckiej płyty „Niewierne” (2014) powróciła z nową kompozycją zatytułowaną „NoName”!

Same Suki to kobieca formacja, grająca muzykę kobiet z miasta inspirowaną utworami ludowymi; muzykę kobiet, które nie boją się sięgać do źródeł, żeby śpiewać o tym co tu i teraz. Zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki.

Z inspiracji muzyką ludową i cudownym instrumentem jakim jest suka biłgorajska. Z chęci wyrażania siebie taką jaką się jest, bez cenzury. Dlaczego Suki? Bo wiedzą, czego chcą i nie mają zamiaru z tego rezygnować. Bo lubią prowokować. Poza tym w ich uszach słowo „suka” nie brzmi jak przekleństwo, ale jak najpiękniejsza muzyka.

Wszystko dzięki suce biłgorajskiej, staropolskiemu instrumentowi podobnemu do skrzypiec, który otworzył im oczy i uszy. Same Suki chcą otworzyć je słuchaczom, serwując muzykę eklektyczną i ekscytującą. Świeżą. Szczerą. Własną.

Na wiosnę 2016 roku zespół planuje premierę drugiej płyty. Inspiracją do jej tworzenia nadal pozostają źródła, polska muzyka ludowa, etniczne instrumentarium z całego świata i głęboko ukryte pokłady kobiecej duszy.

Na krążku pojawią się nowe tematy, nowe poszerzone brzmienia i przestrzenie. „Kobieca energia daje niesamowitą siłę. Napędza nas każdego dnia i chociaż czasem szaleje jak tornado, jest totalną inspirą do tworzenia.” – mówi Magdalena Wieczorek-Duchewicz, frontmenka zespołu.

Singel “NoName” jest zapowiedzią rozpoczęcia prac nad materiałem na drugi album i zaproszeniem do wspólnej podróży po niezwykłym świecie kobiecej formacji folkowej Same Suki.

ZOBACZ TELEDYSK
SAME SUKI – NO NAME

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!