MUZOTAKTTeledyskiDe Mono i ich "Drzewa"

De Mono i ich “Drzewa”
D

REKLAMA
REKLAMA

“Drzewa” to nowa propozycja zespołu De Mono. Utwór pochodzi z najnowszej płyty zespołu “Enter”.

Muzykę i słowa, jak w większości piosenek tego zespołu, napisał Marek Kościkiewicz, znany też ze współpracy z takimi wykonawcami jak Rafał Brzozowski, Antek Smykiewicz, Artur Gadowski czy Justyn Steczkowska. Kościkiewicz jest też twórcą największych przebojów De Mono jak “Statki na niebie”, “Zostańmy sami” czy “Kamień i aksamit”.

REKLAMA

Można śmiało powiedzieć, że Kościkiewicz specjalizuje się w pisaniu piosenek o wszystkich znanych i nieznanych aspektach miłości i relacji. “Drzewa” nie są tu wyjątkiem. Tekst piosenki mówi nie tylko o naszym prawie do wolności, ale też o odpowiedzialności za nasze czyny. Najważniejsze decyzje w naszym życiu podejmujemy my sami. Nawet będąc w bliskim związku z drugą osobą tylko od nas zależy jaka jest jego historia. Każdy z nas jest tylko jednym drzewem, które z drugim łączy wiatr.

– Jestem bardzo zadowolony z tego nagrania – mówi jego autor Marek Kościkiewicz. – Tomek Korpanty, który śpiewa obecnie w De Mono fantastycznie uchwycił klimat o który mi chodziło.

Do nagrania powstał klip, który nakręcił Marek Kremer – utalentowany twórca teledysków, zdobywca wielu nagród, m.n. Berlin Music Video Award, The Taste Award, official selection na To Tylko Montaż Film Fest. Choreografię przygotował Tomasz Barański, wszechstronny tancerz i choreograf, znany szerokiej publiczności głównie z udziału w “You Can Dance” i “Tańcu z Gwiazdami”. W castingu wzięli udział tancerze z całego kraju, a zwycięzcy dołączyli do członków grupy tanecznej Next (Wiktoria Omyła, Kuba Frydrychowicz, Kamila Wiaderek i in.). Prawdziwą perełką wśród tancerek występujących w teledysku jest Chinara Alizade – absolwentka Akademii Tańca w Moskwie, solistka warszawskiej Opery Narodowej.

Z efektem można zapoznać się poniżej.

De Mono to polska pop-rockowa grupa, działająca od 1984 roku. Dorobek formacji zamyka wydawnictwo “Symfonicznie” z 2014 roku.

▸ Przeczytaj także: Rita Ora nago na plaży! Fani proponują seks! (ZDJĘCIA)

▸ Przeczytaj także: Eminem i Ed Sheeran razem w klipie do hitu River

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA