Kształt wody najbardziej dochodowym zwycięzcą Oscarów od pięciu lat

Najbardziej dochodowe amerykańskie produkcje zarabiają ponad miliard dolarów. Zupełnie inaczej ma się sprawa z filmami, które zwyciężają na Oscarach. I tak jest właśnie z filmem Kształt wody.

“Kształt wody” jak do tej pory przyniósł 57 milionów dolarów i jest to najlepszy wynik dla oscarowego zwycięzcy do pięciu lat.

Ubiegłoroczny triumfator, “Moonlight”, zarobił 22 miliony dolarów. “Spotlight” (2016) przyniósł 45 milionów. “Birdman” (2015) osiągnął 37 milionów, a “Zniewolony. 12 Years a Slave” zarobił 50 milionów dolarów.

“Kształt wody” to baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą, odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata. W rolach głównych występują Sally Hawkins, Octavia Spencer, Michael Shannon, Richard Jenkins, Michael Stuhlbarg oraz Doug Jones.

Film “Kształt wody” otrzymał cztery Oscary: za najlepszy film, reżyserię, scenografię oraz muzykę.

▸ Przeczytaj także: Eurowizja 2018: Happy Prince – Don’t Let Go (zobacz teledysk)

▸ Przeczytaj także: Poznaj Shanguy i ich nową propozycję La Louze! Zakochasz się!

zespoły weselne