David Byrne przeprasza za brak kobiet na płycie “American Utopia”

David Byrne

David Byrne przeprosił za to, że na płytę “American Utopia” nie zaprosił żadnej kobiety.

Artysta znany z grupy Talking Heads kilka dni temu umieścił na Instagramie ilustrację pokazującą współpracowników na albumie “American Utopia”. Ponieważ na zdjęciu znaleźli się sami mężczyźni, twórca od razu spotkał się z krytyką. Artysta przyznał się do winy i przeprosił za swoje zachowanie publikując na Instagramie list w tej sprawie.

– Bardzo się cieszę, że żyjemy w świecie w którym toczy się ta dyskusja – napisał David Byrne.

– Przykro mi, że choć sam uważam się za osobę czyniącą świat lepszym w tym akurat przypadku okazałem się częścią problemu. Nigdy nie myślałem o sobie jako o “jednym z tych gości”. Ale najwyraźniej byłem w błędzie. Wasza reakcja dała mi dużo do myślenia.

Longplay “American Utopia” ukaże się 9 marca. Nad brzmieniem czuwali Brian Eno i Rodaidh McDonald (The xx, King Krule). Na krążku udzielają się m.in. Jam City, Doveman czy Jack Penate.

Z nowym materiałem David Byrne wystąpi na festiwalu Open’er 2018. Koncert odbędzie się 5 lipca 2017 roku.

Oto tracklista “American Utopia”:
1. I Dance Like This
2. Gasoline And Dirty Sheets
3. Every Day Is A Miracle
4. Dog’s Mind
5. This Is That
6. It’s Not Dark Up Here
7. Bullet
8. Doing The Right Thing
9. Everybody’s Coming To My House
10. Here

David Byrne to wokalista znany z Talking Heads, który od lat z powodzeniem prowadzi także solową karierę. Znany jest ponadto z wspólnych projektów z Brianem Eno. W ostatnich latach był zaangażowany również we współpracę z wieloma artystami, między innymi z Anną Calvi oraz De La Soul. Jego dyskografię zamyka longplay “Love This Giant” (2012) zrealizowany z St. Vincent.

▸ Przeczytaj także: Poznaj Shanguy i ich nową propozycję La Louze! Zakochasz się!

I have a new album out (in 8 days!!!) called American Utopia. I wrote and recorded it over a two-year period and its evolution involved a lot of collaborators. Some were old friends and some were completely new to me. This month's DB Radio playlist is a sample of their own work. We often ended up with a whole slew of contributors to a song, a patchwork—and somehow it worked. Though there were so many collaborators and contributors, much of the process was about stripping things away. Often we’d see how much we could remove while still maintaining the essence of the song. This seemed to give due emphasis to the vocals and lyrics—which is another story. Learn more about how American Utopia came to be and listen to the playlist on DavidByrne.com.

A post shared by David Byrne (@davidbyrneofficial) on

▸ Przeczytaj także: Eurowizja 2018: Happy Prince – Don’t Let Go (zobacz teledysk)

zespoły weselne