Nowojorska policja gotowa do aresztowania Harveya Weinsteina

Harvey Weinstein Policja prowadzi śledztwo w sprawie gwałtu. Podejrzany znany producent!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Nowojorska policja zebrała wystarczająco dużo dowodów by aresztować Harveya Weinsteina.

Informacje o postępach śledztwa przekazał prasie szef detektywów nowojorskiej policji Robert Boyce.

– Ciągle zbieramy dowody i idzie nam do bardzo dobrze – mówi Robert Boyce. – Mamy mnóstwo informacji i ludzi którzy są gotowi by iść do sądu. Kolejny krok należy do prokuratora. Jeśli tylko wyda decyzję jesteśmy gotowi aresztować Harveya Weinsteina.

Policja nowojorska zajęła się sprawą Harveya Weinsteina po tym jak aktorka Paz de la Huerta oskarżyła Harveya Weinsteina o to że w 2010 roku dwa razy ją zgwałcił. Pierwszy raz w jej nowojorskim domu, po tym jak odwiózł ją po imprezie, drugi raz w lobby jej apartamentowca. Kobieta utrzymuje, że podczas drugiego spotkania Weinstein był pod wpływem alkoholu i nie panował nad sobą.

Osobne śledztwo w sprawie producenta prowadzi prokuratura w Los Angeles. Tam trzy przypadki zgłosiła policja z Los Angeles, a dwie z Beverly Hills.

Magazyny “New York Times”, a następnie “New Yorker” ujawniły, że Harvey Weinstein przez 30 lat molestował kobiety. Po tych sensacyjnych doniesieniach Weinstein został zwolniony ze swojej firmy The Weinstein Company, a także został wyrzucony z przyznającej Oscary, Akademii Filmowej.

▸ Przeczytaj także: Justin Bieber popiera ograniczenie dostępu do broni

zespoły weselne