LemON prezentuje teledysk do utworu Do świąt. Premiera Etiudy Zimowej już za tydzień!

Etiuda zimowa – tak zatytułowany jest trzeci studyjny krążek zespołu LemON, który ukaże się 13 listopada 2015 roku. Igor Herbut i jego koledzy, po dwóch platynowych i nominowanych do Fryderyków albumach, proponują album z idealną muzyką na zimę.

Już dzisiaj zespół prezentuje teledysk do utworu Do Świąt, czyli ostatniego utworu na krążku, o którym muzycy mówią w następujący sposób: Jest ostatni – choć w pewnym sensie jest pierwszy… Jest dla nas ważny… Jest w nim dużo ciszy, a cisza to część muzyki… Nie usłyszycie na nim żadnych instrumentów poza fortepianem i głosem… Ale one tam są. Czujecie? ”Do świąt” jest prologiem, zapowiada to, co się wydarzy. Jest dla nas jak te 5 sekund, kiedy spada na Ciebie pierwszy płatek śniegu w roku. Kiedy jeszcze się zastanawiasz, czy Ci się przywidziało czy to już on…
Posłuchajcie, zobaczcie… Trzymajcie się ciepło, byle do świąt, kochani!

Na Etiudzie Zimowej znalazło się 11 utworów, w tym kolędy i pastorałki w czterech językach: po polsku, łemkowsku, białorusku i ukraińsku oraz autorskie kompozycje zespołu.

Utwory pochodzą z różnych tradycji, ale wyrażają tego samego ducha, ten sam spokój, miłość, ciepło i wiarę. To utwory, na których się wychowaliśmy i te, które napisaliśmy sami, jako wyraz tęsknoty za takimi dawnymi, najprawdziwszymi świętami, bez komercyjnej gorączki. Rodzinnymi i uduchowionymi – tłumaczy Igor.

Nie ma na płycie komputerowych dzwoneczków i tupotu reniferów, jest za to muzyczna zamieć, która przeplata się z ciepłem żywych instrumentów, które mają struny, blaszki, drewniane młoteczki… dają muzyce życie i prawdę.

ZOBACZ TELEDYSK
LEMON – DO ŚWIĄT

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!