Abba powraca po 35 latach (nowa piosenka)

Abba powraca po 35 latach (nowa piosenka)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

35 lata po rozpadzie Abba powraca z nową piosenką. Kompozycja nosi tytuł “I Still Have Faith in You” i trafi do fanów w grudniu. Kapela nagrała też drugą piosenkę, ale na jej temat na razie nic nie wiadomo.

Członkowie zespołu Abba którzy mają dziś od 68 (Agnetha Fältskog) do 73 lat (Björn Ulvaeus) spotkali się z powodu pomysły pod nazwą Virtual Abba. Pomysłodawcą jest twórca Idola Simon Fuller, a chodzi o to by Abba w formie wirtualnej wyruszyła w trasę koncertową.

– Decyzja by wyruszyć w trasę z awatarami Abby okazuje się mieć niespodziewane konsekwencje – napisali członkowie kapeli w oświadczeniu.

– Uznaliśmy, że po 35 latach wejście wspólnie do studia będzie dla nas przyjemnością. Poczuliśmy się jakby czas stanął w miejscu a my byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Posunęliśmy się w latach, ale piosenka jest ciągle młoda.

Wirtualny tour Abby ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Kwartet ze Sztokholmu reaktywował się w czerwcu 2016 roku na jeden krótki występ w swoim rodzinnym mieście, z okazji 50-lecia konkursu Eurowizji. ABBA działała od 1972 do 1982 roku. Według różnych szacunków, płyty zespołu rozeszły się w nakładzie od 380 do 500 mln egzemplarzy. Szwedzka grupa wylansowała mnóstwo przebojów, między innymi “Waterloo”, “SOS”, “Gimme, Gimme, Gimme”, “Mamma Mia”.

▸ Przeczytaj także: Koncert charytatywny S.O.S. Syria

zespoły weselne