MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyBrodka Unplugged i Hańba! na krakowskich Wiankach

Brodka Unplugged i Hańba! na krakowskich Wiankach
B

REKLAMA
REKLAMA

Brodka i Hańba! zagrają 23 czerwca w ramach imprezy Wianki – Święto Muzyki.

Brodka powraca na Wianki, ale w zupełnie innej odsłonie i lokalizacji. W 2018 roku zagra na scenie krakowskiej u stóp Wawelu wykonując repertuar w wersji Unplugged – nagrany podczas jej koncertu dla MTV z 12 kwietnia w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. To jedna z niewielu okazji, żeby usłyszeć artystkę w tej wyjątkowej odsłonie.

REKLAMA

Na tej samej scenie wystąpi Hańba!, wyróżniona w tym roku Paszportem Polityki za album “Będą bić!”. Krakowscy muzycy kontynuują na nim swoją fikcyjną muzyczną opowieść, w której punk rock nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej. Jak zawsze pomagają im w tym międzywojenni poeci oraz podwórkowe instrumentarium.

Wianki – Święto Muzyki nie byłyby pełne bez Nocy Klubowej. Jak zawsze – będzie różnorodnie i tanecznie. W tym roku weźmie w niej udział aż sześć klubów. W Forum Przestrzenie zagra rewelacyjna, funkowo-kosmiczna formacja P.Unity, o której jest coraz głośniej.

Etnicznie będzie w Strefie, gdzie zagrają Kapela Maliszów, jedno z największych odkryć polskiej sceny muzycznej oraz Dola + Swada ze słowiańskimi pieśniami tradycyjnymi. Następnie Strefa zaprasza na etno-potańcówkę.

Pod adres Szpitalna 1, gdzie mieści się klub o tej samej nazwie, trafią zapewne wszyscy miłośnicy muzyki elektronicznej. Zagrają tam: amerykańska artystka Via App, Chino, Olivia, Catch_22, DJ Szy, Virtual Geisha i Discomule.

Prozak 2.0 wyróżnia się kobiecym line-upem. Zagrają tam Neen, LayDj, ZuzaOk, a także Meg i Senthia. Towarzyszyć będą im mężczyźni – weteran Kuba Sojka, Clockwork i Control.

Na Rynku Głównym odwiedzić będzie można jeszcze Pasaż, gdzie zagrają Phil Jensky, Not So Pro, Areg V, Blezz, Peetee S i SQB!.

Natomiast na Kazimierzu tańczyć do białego rana będzie można w klubie Serce, gdzie znana Techno Rączka zaprosiła DJ-a Octopusa, Anatomy Of Mashup, Chateau Shatter, Spajdera Jeruzalem, DJ- Kuboka, Kolę, Wojtka Poloka oraz gks_championfamily.

Wszystkie wydarzenia w ramach Wianków – Święta Muzyki tradycyjnie są bezpłatne.

▸ Przeczytaj także: Celine Dion sprawdza piersi Deadpoola

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA