MUZOTAKTPolecamy"Nowa królowa" duetu BAiKA

“Nowa królowa” duetu BAiKA
&

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Duet BAiKA, czyli Piotr Banach i Katarzyna Sondej, opublikował klip do piosenki “Nowa królowa”.

“Nowa królowa”, to klip promujący płytę “Byty zależne”. Teledysk powstał w Mania Studio i oparty jest głownie na animacji poklatkowej lalek, a pomysł na takie przedstawienie tematu poddała Kafi (Katarzyna Sondej). W klipie udział wzięli: Waldemar Kasta jako wielki, kochający, czuły tata i słodka, utalentowana Julka Chalecka. Słowo wstępne wygłosiła Katarzyna Nosowska.

– Niby fikcja literacka, ale niepokojąco znajoma. Historia stara jak świat i taka na wyciągnięcie ręki, choć są podobno szczęściarze, którzy znają ją tylko z opowieści. Być może, ja niestety do nich nie należę – mówi Piotr Banach.

REKLAMA

– Dziewczynka dostaje nową lalkę, a stara okazuje się już nieatrakcyjna i ląduje w kartonie wśród innych, niepotrzebnych zabawek. Czy jest to tylko domena najmłodszych, czy może naturalne zachowanie człowieka? Czy szacunku do rzeczy można się nauczyć?

Czy można przenieść tę naukę na szacunek do ludzi? A może wszyscy jesteśmy wciąż dziećmi, porzucając, czasami prawie beztrosko to, co już zbyt znajome, z radością i ekscytacją sięgając po nowe? – dodaje Kafi.

Materiały promocyjne partnera

Album “Byty zależne” to zbiór czternastu autorskich kompozycji w których pobrzmiewają echa różnych stylistyk – od rocka po elektronikę. Wszystkie teksty napisane są po polsku i opisują relacje zachodzące pomiędzy bliskimi sobie ludźmi, co sprawia, że każdy może w nich odnaleźć trochę własnych uczuć i doświadczeń. Longplay trafił do sprzedaży 9 lutego.

Piotra Banacha nie trzeba przedstawiać szerzej, to utytułowana i doceniana osobowość polskiego rocka. Założyciel i lider zespołów m.in. Hey i Indios Bravos, oraz producent i współkompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej – “Puk, puk”. Kafi – Katarzyna Sondej to grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka. Publiczność zna ją już z koncertów BAiKi, ale też z występów u boku Kasi Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey “Fayrant Tour” 2017.

▸ Przeczytaj także: Mac Miller po pijaku wjechał w słup

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA