MUZOTAKTMUZYKANowy singielLeslie West prezentuje nowy utwór!

Leslie West prezentuje nowy utwór!
L

REKLAMA
REKLAMA

“Soundcheck” to szesnasty studyjny album legendarnego gitarzysty rockowego Lesliego Westa.

Płyta ukaże się 20 listopada, a w sieci pojawił się już nowy utwór promujący krążek – kompozycja „Going Down”. „Soundcheck” jest następcą wydanego w 2011 i uznanego przez krytyków „Unusual Suspects”, na którym pojawili się tak znakomici gitarzyści i przyjaciele artysty jak Billy Gibbons, Slash, Zakk Wylde, Steve Lukather i Joe Bonamassa, oraz wydanego w 2013 roku „Still Climbing”, na którym pojawił się duety z Johnnym Winterem, Jonnym Langiem i Markiem Tremontim.

REKLAMA

W nagraniu nowego krążka udział wzięli: brytyjski gitarzysta Peter Frampton, Brian May, wirtuoz klawiszy Max Middleton (ex. Jeff Beck), wokalista Bonnie Bramlett i basista Cream, Jack Bruce. W 1972 roku, Leslie i Jack tworzyli razem historię muzyki, grając w supergrupie West, Bruce i Laing. „Soundcheck” wyprodukował razem z Westem jego współpracownik Mike „Metal” Goldberg, o którym Leslie mówi „pomógł mi nagrać na taśmę dźwięk, który chciałem i wykonał świetną robotę”.

Leslie West (urodzony jako Leslie Weinstein w 1945 roku) po raz pierwszy zabłysnął w 1969 roku jako gitarzysta i wokalista w rockowym zespole Mountain. Unikalne brzmienie Westa, melodyjne frazowanie, wolne wibrato i brzmienie gitary, które ustanowiło standardy w latach 60. i wczesnych 70. dla bluesa i rocka. Gitara Lesliego jest siłą napędową dla klasyków zespołu Mountain tj. „Mississippi Queen”, „Nantucket Sleighride”, „Never In My Life”, „Don’t Look Around”, „Blood of the Sun”, „Dreams of Milk and Honey” i niesamowita kompozycja Jacka Bruce’a, „Theme For an Imaginary Western”.

POSŁUCHAJ SINGLA
LESLIE WEST – GOING DOWN

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA