Kazik w nowej odsłonie

Kazik nie przestaje zaskakiwać kolejnymi projektami. Po ostatniej przygodzie z Kwartetem ProForma, tym razem Staszewski przygotował płytę z zespołem Kazik + Zdunek Ensemble. Do sieci trafił właśnie ich utwór.

Kazik + Zdunek Ensemble to premierowy projekt Kazika i Janusza Zdunka (jazzmana, trębacza Kultu). Zaprosili oni do współpracy wybitnych instrumentalistów ze świata rocka i jazzu – Jarka Ważnego, Wojtka Jabłońskiego (na co dzień związani z Kultem), Alka Koreckiego (saksofonista współpracujący m. in. z Brygadą Kryzys), Przemka Borowieckiego (liderem n0 Band i 100nki), Marcina Murasa (jazzman, puzonista), Ireneusza Kaczmara (basista, współpracuje z wieloma jazzowymi zespołami) i Mariusza Godzinę (saksofonista, mający na koncie współpracę m. in. ze Strachami na Lachy, Sorry Boys i Buldogiem). Tak dobrany skład to gwarancja oryginalnego, jazzującego brzmienia z wyrazistymi rockowymi i punkowymi wpływami.

Muzycy wzięli na warsztat repertuar brytyjskiej klasyki punka – na album składają się covery utworów m. in.The Clash, Public Image Ltd., UK Subs, Buzzcocks. Towarzyszą im nowe wykonania dwóch piosenek Staszewskiego – “Zabiłem kolegę na poligonie” oraz “Prosto”.

Singlem promującym ich nadchodzące wydawnictwo jest “Wojny”, nowe wykonanie piosenki UK Subs w rockowo-jazzowym składzie i z polskim tekstem autorstwa Kazika.

Utworowi towarzyszy teledysk, reżyserowany przez Sławka Pietrzaka ze zdjęciami Jacka Kościuszki. W wideoklipie, zrealizowanym w warszawskim klubie Drukarnia, wzięło udział ponad 150 aktorów. To gigantyczne przedsięwzięcie zaowocowało niezwykle plastycznym obrazem, w którym punkowa energia spotyka się z tematem medialnego odbioru wojen. Z efektem można zapoznać się poniżej.

Kawałek zapowiada płytę “Warhead”, która ukaże się 8 czerwca 2018 roku. Album ukaże się na CD, winylu oraz kasecie magnetofonowej.

▸ Przeczytaj także: Za co Camila Cabello podziwia Taylor Swift?

zespoły weselne