Lionel Richie robi film o piosenkarzu i aktorze Sammym Davisie Jr.

Lionel Richie
Lionel Richie fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Wytwórnia Paramount Pictures wyprodukuje biograficzny film o Sammym Davisie Jr.

Sammm Davis Jr. urodził się w Harlemie w 1925 roku. Podczas II wojny występował dla amerykańskich żołnierzy. W latach 50. zaczął nagrywać i występować na Broadwayu. Prawdziwą gwiazdą stał się gdy przyłączył się do Franka Sinatry i jego The Rat Pack. Sammy Davis Jr. był jednym z pierwszych czarnoskórych artystów, którzy zdobyli popularność w całej Ameryce i przełamywali rasowe bariery. Artysta związał się m.in z aktorką Kim Novak. Ówczesny producent z Columbia Pictures Harry Cohn zagroził, że wybije mu drugie oko (pierwsze stracił w wypadku) jeśli nie zakończy romansu z Nowak i nie zwiąże się z czarnoskóra kobietą. W 1960 roku ożenił się ze szwedzka aktorką May Britt, co wzbudziło sporo negatywnych komentarzy. Palił cztery paczki papierosów dziennie co zapewne nie było bez wpływu na to, że zmarł na raka krtani mając 64 lata.

Film powstanie w dużej mierze na postawie autobiografii muzyka i aktora z 1965 roku “Yes I Can: The Story of Sammy Davis, Jr.”.

Lionel Richie przyczynił się do zdobycia praw do ekranizacji biografii. Lorenzo di Bonaventura zajmie się produkcja filmu.

▸ Przeczytaj także: Taylor Swift dostała bukiet róż od wyjątkowych fanów (ZDJĘCIE)

zespoły weselne
anatomia sukcesu