Zapowiedź płyty

Per Gessle z Roxette: Nowy album i koncert w Warszawie!

21 października w Klubie Stodoła w Warszawie w ramach trasy “Per Gessle’s Roxette” wystąpi Per Gessle, połowa szwedzkiego duetu Roxette. Wokalista zapowiada też nowy album.

Dobra wiadomość dla europejskich fanów szwedzkiej grupy Roxette – autor piosenek Per Gessle, wyrusza w trasę po Europie, na której zaprezentuje wspaniałe utwory zespołu Roxette.

Charyzmatyczna piosenkarka grupy, Marie Fredriksson, ogłosiła swoje wycofanie się z trasy koncertowej z powodu problemów zdrowotnych wiosną 2016 roku, krótko przed wydaniem dziesiątego studyjnego albumu grupy, “Good Karma”.

W obliczu tej sytuacji Gessle postanowił skoncentrować się na pisaniu materiału na projekt solowy, który został zrealizowany w Nashville jeszcze w tym samym roku.

Nagrania wykonali długoletni szwedzcy partnerzy muzyczni Christoffer LundqvistClarence OfwermanAnders Herrlin i Helena Josefsson, w połączeniu z długą listą najlepszych amerykańskich instrumentalistów sesyjnych.

Łącząc część zespołu Roxette z nowymi muzykami, Gessle latem 2017 roku wyruszył w trasę po Szwecji promując tym samym pierwszy z dwóch minialbumów nagranych w Nashville (“En vacker natt”).

Grający na skrzypcach i mandolinie Malin-My Wall, perkusista Andreas Dahlbäck i Ola Gustafsson na elektrycznej gitarze hawajskiej, mandolinie i gitarze dodali świeży amerykański styl, który płynnie łączy się z doświadczeniem muzyków Roxette – Christoffer Lundquist (gitara), Clarence Ofwerman(klawisze), Magnus Borjeson (gitara basowa) i Helena Josefsson (chórki).

Zarówno trasa koncertowa, jak i nagrany album zostały entuzjastycznie przyjęte i komplementowane za dodanie nowej perspektywy i głębi do muzyki Gessle.

Uwielbiam grać z tym zespołem, a potem pomyślałem – co by było, gdybyśmy mogli zrobić coś podobnego do muzyki Roxette. Ponieważ Marie nie jest w stanie  występować, wszystkie te piosenki po prostu zbierałyby kurz – mówi Per Gessle.

Marie oczywiście jest niezastąpiona, dodaje. Ale ona przesyła wszystkim swoje błogosławieństwa i oboje uważamy, że może to być świetny sposób, aby zachować świeżość tych piosenek, grając je z nieco innym akcentem przed tymi wszystkimi wspaniałymi ludźmi, którzy śledzą nas od wielu lat.

Gessle podkreśla, że ​​zespół jest w stanie zachować wszystkie aspekty muzyki Roxette; od popowych riffów po wielkie ballady, które wciąż są na wysokich rotacjach w radiach na całym świecie. Gessle obiecuje także, że na koncertach nie zabraknie kilku muzycznych niespodzianek.

To naprawdę zabawne: uwielbiam grać takie hity jak “The Look”, “Listen To Your Heart”, “It Must Have Been Love”, “Joyride” czy “How Do You Do!”. Taka trasa to także świetna okazja, aby na nowo odkryć wspaniałe, ale mniej rozpoznawalne piosenki i dowiedzieć się, co możemy z nich zrobić.

Europejska trasa “Per Gessle’s Roxette” rozpocznie się 11 października w Hamburgu, w Niemczech.

Album “Small Town Talk” – zawierający materiały z sesji w Nashville (w tym duet z brytyjskim mistrzem popowym Nickiem Lowe ), a także nowe nagrania z zespołem, zostaną wydane międzynarodowo. Premiera albumu zbiegnie się z zaplanowaną trasą koncertową. Album dostępny będzie w sprzedaży od 7 września br.

Per Gessle Small Town Talk:

1 – There’s a Place
2 – The Finest Prize (feat. Helena Josefsson)
3 – Small Town Talk (feat. Nick Lowe)
4 – Simple Sound
5 – Far Too Close (feat. Savannah Church)
6 – Hold on My Heart (feat. Helena Josefsson)
7 – No One Makes It on Her Own (feat. Helena Josefsson)
8 – Being with You
9 – It Came Too Fast
10 – Name You Beautiful (feat. Helena Josefsson)
11 – For the First Time (feat. Helena Josefsson)
12 – One of These Days
13 – Rudy & Me (feat. Jessica S)

bonus tylko na winylu:
14 – Far Too Close (feat. Savannah Church) [Alex Shield Remix]

Per Gessle w Polsce – 21 października – Warszawa, Klub Stodoła

Bilety dostępne na Stodola.pl oraz LiveNation.pl 

▸ Przeczytaj także: Taylor Swift dostała bukiet róż od wyjątkowych fanów (ZDJĘCIE)


Autor
Redakcja MUZOTAKT.pl
Dowiedz się więcej na temat: Per GessleRoxette