Snoop Dogg rapuje dla Gorillaz

Snoop Dogg
Snoop Dogg (fot. materiały prasowe) (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Na tydzień przed premierą, grupa Gorillaz opublikowała piosenkę nagraną z pomocą Snoop Dogga.

Utwór nosi tytuł “Hollywood”. Do kawałka powstał animowany klip, który zaczyna się od hipnotyzującej sekwencji. Obrazek można sprawdzić poniżej.

Snoop Dogg i Gorillaz już wcześniej nagrali razem kawałek “Welcome to the World of Plastic Beach”, który znalazł się na płycie “Plastic Beach”.

Singel “Hollywood” zapowiada album “The Now Now”, który ukaże się już 29 czerwca. Nad brzmieniem materiału poza członkami Gorillaz czuwali James Ford (z Simian Mobile Disco) oraz Remi Kabaka. Wśród gości na krążku pojawią się George Benson, Snoop Dogg oraz Jamie Principle.

Oto tracklista “The Now Now”:
1. Humility [ft. George Benson]
2. Tranz
3. Hollywood [ft. Snoop Dogg and Jamie Principle]
4. Kansas
5. Sorcererz
6. Idaho
7. Lake Zurich
8. Magic City
9. Fire Flies
10. One Percent
11. Souk Eye

Damon Albarn z zespołem pojawi się w Gdyni 6 lipca 2018 roku i będzie jednym z headlinerów Open’era.

Pomysł na wirtualny zespół Gorillaz narodził się w głowie Damona Albarna i Jamiego Hewletta. Od 1998 roku formacja sprzedała blisko 20 mln albumów i singli na świecie. Na koncie ma przeboje “Clint Eastwood”, “Feel Good Inc.” czy “DARE”. Ostatni longplay, “Humanz”, miał premierę w kwietniu 2017 roku.

Snoop Dogg to jeden z popularniejszych amerykańskich raperów. W swojej karierze sprzedał 40 milionów płyt. W czerwcu 2017 ukazał się jego longplay, “Neva Left”.

▸ Przeczytaj także: Per Gessle z Roxette: Nowy album i koncert w Warszawie!

zespoły weselne
anatomia sukcesu