MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyWeather Report - The Legendary Live Tapes: 1978-1981

Weather Report – The Legendary Live Tapes: 1978-1981
W

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

20 listopada swoją premierę będzie miał album grupy Weather Report „Weather Report: The Legendary Live Tapes: 1978-1981.

Monumentalne, czteropłytowe wydawnictwo zawierać będzie m.in. niepublikowane nagrania koncertowe legendy jazz rocka, której rewolucyjne dźwięki do dziś wpływają na nowe pokolenia artystów i fanów.

REKLAMA

Unikalne nagrania, które powstały w latach 1978-1981 nagrane zostały przez klasyczny skład zespołu: Joe Zawinul (instrumenty klawiszowe), Wayne Shorter (saksofon), Jaco Pastorius (bas), Peter Erskine (perkusja) oraz Robert Thomas Jr. (perkusja).

Kuratelę nad publikacją tych wyjątkowych nagrań objął Tony Zawinul (syn zmarłego Joe Zawinula,) który jest również współzałożycielem fundacji The Weather Report Legacy Project oraz reżyserem obecnie produkowanego filmu dokumentalnego “THIS IS THIS,” opowiadającego o Weather Report.

Materiały promocyjne partnera

Weather Report to grupa założona w 1970 roku przez Joe Zawinula i Wayne’a Shortera, która działała aktywnie na scenie muzycznej do 1986 roku. Ich muzyka to wyjątkowa mieszanka jazzu, elementów rocka i elektroniki, która zainspirowała rewolucje w muzyce jazzowej lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Gdy w 1976 roku do grupy dołączył wirtuoz gitary basowej, Jaco Pastorius twórczość zespołu stała się jeszcze bardziej pionierska i ewoluowała w różnych, zaskakujących czasem kierunkach. Muzyka wykonywana przez grupę stała się bardziej melodyjna i zdobyła masowy rynek. Rok później do składu dołączył perkusista Peter Erskine a następnie perkusista Robert “Bobby” Thomas Jr.

Czteropłytowy album „Weather Report: The Legendary Live Tapes: 1978-1981” prezentuje szereg kluczowych i niepowtarzalnych nagrań koncertowych grupy. W książeczce dołączonej do wydawnictwa znalazły się obszerne opisy przygotowane przez Pereta Erskine’a.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA