Body Count i Ice-T w przyszłym tygodniu w Polsce

Body Count Ice-T bada zagadkę zabójstw Tupaca i Notoriousa B.I.G.-a
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

26 czerwca w warszawskiej Progresji i dzień później w krakowskim klubie Studio odbędą się koncerty jednej z najbardziej bezkompromisowych kapel – Body Count. Rap-metalowej formacji, która zasłynęła kontrowersyjnym “Cop Killer”, niezmiennie przewodzi Ice-T.

Na każdym z występów w roli supportu pojawią się Cloud 9 oraz Powerstroke. Na żywo Body Count promować będą najnowszy longplay “Bloodlust”.

Body Count to amerykańska grupa, powstała w 1990 roku w Los Angeles z inicjatywy Ice-T i Erniego C. Muzycy jako pierwsi połączyli inspiracje hiphopowe, heavymetalowe i hardrockowe, wyprzedzając Rage Against The Machine, Limp Bizkit czy Linkin Park. To pełnowymiarowy zespół metalowy, dowodzony przez legendarnego rapera, dzięki któremu teksty i przekaz zyskują dodatkową moc. Kiedy w 2013 roku Ice-T ogłosił, że zespół rozpoczął prace nad nowym albumem – w środowisku muzycznym zawrzało. Temperaturę dodatkowo podniósł wielki powrót na scenę, na festiwalu Fun Fun Fun Fest. Skład Body Count tworzą, oprócz Ice-T i Erniego C, Vincent Price, Ill Will i Juan Garcia.

Ostatni album grupy, “Bloodlust”, wydany został w marcu ubiegłego roku. W pierwszym tygodniu sprzedaży zadebiutował na trzecim miejscu brytyjskiego zestawienia Rock & Metal Chart. Na płycie wystąpili gościnnie Dave Mustaine (Megadeth), Max Cavalera (eks-Sepultura, Soulfly) i Randy Blythe (Lamb Of God). Na płycie znalazły się single “No Lives Matter”, “The Ski Mask Way” i “Black Hoodie”, jak również zabójcza wersja klasyku Slayera “Raining Blood”.

Rozpiska czasowa:
19.00 – otwarcie drzwi
19.45 – Cloud 9
20.30 – Powerstroke
21.30 – Body Count

Ceny biletów: 125 / 140 zł
Miejsca sprzedaży: www.biletomat.pl (kolekcjonerskie), www.ticketmaster.pl (kolekcjonerskie), www.ebilet.pl, oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn.

▸ Przeczytaj także: Per Gessle z Roxette: Nowy album i koncert w Warszawie!

zespoły weselne
anatomia sukcesu