MUZOTAKTTeledyskiKasia Kowalska, Ørganek i Piotr Rogucki śpiewają "Mniej niż zero"

Kasia Kowalska, Ørganek i Piotr Rogucki śpiewają “Mniej niż zero”
K

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

W sieci pojawił się teledysk do piosenki “Mniej niż zero” grupy Lady Pank, w którym występują Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Tomasz Organek, Piotr Rogucki i Marcin Wyrostek.

Teledysk promuje album “LP1”. W klipie pojawili się Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Tomasz Organek, Piotr Rogucki, Marcin Wyrostek, Wojciech Olszak oraz Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz. Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiada Konrad Aksinowicz.

REKLAMA

“LP1” to remake płyty z gościnnym udziałem plejady artystów. Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie zespołu znaleźli się Katarzyna Nosowska, Kasia Kowalska, Lech Janerka, Grzegorz Markowski, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki, Marcin Wyrostek.

– Oczywiście, mogliśmy dać zaproszonym artystom całkowicie wolną rękę: “Wybierz sobie piosenkę i rób z nią co chcesz, zmieniaj na swoją modłę” – dodaje Janusz Panasewicz.

Materiały promocyjne partnera

– Ale czy to byłoby dobre rozwiązanie? Myślę, że takie akcje nie mają aż takiej wartości dla fanów zespołu. My chcieliśmy, żeby to był przede wszystkim prezent dla ludzi, którzy wychowali się na tym albumie. Chcieliśmy więc zachować barwy z tamtych lat, wokalistom dając oczywiście swobodę interpretacji. Doceniam fakt, że artyści, którzy są bardzo zapracowani, ciągle koncertują i nagrywają, znaleźli czas, żeby to dla nas zrobić. Okazało się, że znają te piosenki i one były dla nich ważne. Czuję, że ten sposób okazali nam szacunek.

Zestaw uzupełniono o bonusy – trzy piosenki, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: “Tańcz głupia tańcz”, “Mała Lady Punk” i “Minus 10 w Rio”.

Oto tracklista:
1. Mniej niż zero – Lady Pank i goście
2. Kryzysowa narzeczona – Tomasz Organek
3. Fabryka małp – Krzysztof Zalewski
4. Pokręciło mi się w głowie – Lech Janerka, Janusz Panasewicz
5. Du du – Janusz Panasewicz
6. Zakłócenie porządku
7. Zamki na piasku – Kasia Kowalska
8. Wciąż bardziej obcy – Artur Rojek
9. Vademecum skauta – Piotr Rogucki
10. Moje Kilimandżaro – Grzegorz Markowski, Janusz Panasewicz
11. Mała Lady Punk – Jan Borysewicz
12. Tańcz głupia tańcz – Maciej Maleńczuk
13. Minus 10 w Rio – Katarzyna Nosowska

Lady Pank został założony w 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Kapela ma na koncie ponad 20 płyt i takie przeboje jak “Mniej niż zero”, “Wciąż bardziej obcy” czy “Kryzysowa narzeczona”.

Najnowszy longplay rockowej formacji to “Zimowe graffiti 2” z listopada 2017 roku.

▸ Przeczytaj także: Potajemny ślub Miley Cyrus i Liama Hemswortha

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA