MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyGuns N' Roses w Polsce - co musisz wiedzieć? (mapa dojazd + parkingi)

Guns N’ Roses w Polsce – co musisz wiedzieć? (mapa dojazd + parkingi)
G

W najbliższy poniedziałek, tj. 9 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie zagra legenda amerykańskiego rocka - zespół Guns N’ Roses w ramach trasy koncertowej „Not In This Lifetime Tour”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Odrodzone Guns N’ Roses i ich niezwykle udana trasa Not In This Lifetime Tour  – jak widać – nie zwalniają tempa, skoro kultowy zespół zamierza w tym roku szturmem podbić ponad 13 stadionów na terenie całej Europy, a to nie wszystko!

Pierwsza europejska część trasy Not In This Lifetime Tour sprzedała ponad milion biletów w 2017 roku, co daje jej status najbardziej udanej trasy rockowej tego roku, udowadniając ponad wszelką wątpliwość, że postawa, duch i wpływ zarówno Guns N’ Roses, jak i rock’n’rolla są silne jak nigdy dotąd.

REKLAMA

Live Nation zaprasza na koncert Guns N’ Roses na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Wejście Early Entrance: 16:00, Wejście: 16:30
Tyler Bryant & The Shakedown: 18:00
VOLBEAT: 18:50
Guns N’ Roses: 20:00

* Uwaga ! Wszystkie godziny są przybliżone i mogą ulec zmianie.

O której godzinie mogę wejść na teren imprezy?

Materiały promocyjne partnera

Proszę przybyć na teren imprezy wcześniej. Wejście Early Entrance od godziny 16:00, wejście od 16:30. W związku z koncertem mogą pojawić się utrudnienia drogowe/korki. UWAGA! Torby większe niż format A4 są zabronione.

Którą bramą mogę wejść na stadion?

Prosimy kierować się do bramy wskazanej na mapie obok: W przypadku jakichkolwiek problemów ze skanowaniem biletu należy zgłosić się do punktu obsługi klienta znajdującego się przy każdej bramie.

Osoby niepełnosprawne

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich zapraszamy do bramy nr 5. Najbliższy parking: strefa P9.

Jak dotrę na stadion?

Na stadion łatwo dotrzesz korzystając ze zbiorowego transportu publicznego.

Samochód

Na terenie Parku Śląskiego dostępne będą PŁATNE miejsca parkingowe.
BEZPŁATNE miejsca parkingowe dostępne będą przy budynku NOSPR, przy Cmentarzu
Komunalnym i Silesia City Center.

Bilety na koncert Guns N’ Roses

Bilety sprzedawane są za pośrednictwem podmiotów upoważnionych przez Live Nation sp. z o.o. (ticketmaster.pl i ebilet.pl). Zgubione, utracone lub skradzione bilety nie będą wydawane ponownie. Zachowaj bilet do końca imprezy.

Czy bilety będą sprzedawane w dniu koncertu?

Jeśli będą dostępne, bilety będzie można kupić w dniu koncertu w kasie (pomiędzy bramą
nr 3 i 4) Kasy czynne:
Niedziela 8.07 w godz. 12:00-20:00
Poniedziałek 9.07 w godz. 10:00-22:30

W związku z koncertem grupy Guns N’ Roses, który odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie w  dniu  9.07.2018 r. (poniedziałek), Komunikacyjny Związek Komunalny GOP wprowadza następujące zmiany w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych zabezpieczających możliwość dojazdu i powrotu w rejon Stadionu Śląskiego w zakresie:

Komunikacja tramwajowa:

  • uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 0, która kursować będzie na trasie „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski” (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych) obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic, oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic m.in. rejon NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA),
  • dla linii tramwajowych nr 6, 11 i 19 wprowadzone zostanie uruchomienie dodatkowych kursów oraz zwiększenie pojemności taboru,
  • w celu odwozu uczestników koncertu, na pętlę przy Stadionie Śląskim podstawionych zostanie 15 dodatkowych składów tramwajowych, które w kierunku Katowic odjadą po zakończonym koncercie,

Komunikacja autobusowa:

  • dla linii autobusowych nr: 820, 830 i 840 w od godziny 16:00 w dniu 9.07.2018 r. do godziny 1:00 dniu 10.07.2018 r. obowiązywać będzie dodatkowa obsługa przystanku Chorzów AKS wraz uruchomieniem dodatkowych kursów,
  • dla linii autobusowych 808, 811 wprowadzone zostanie uruchomienie dodatkowych kursów umożliwiając dojazd oraz powrót po zakończonym koncercie do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej (odjazdy z centrum Katowic, przystanek Katowice Piotra Skargi stanowisko nr 2).
  • dla linii autobusowych nr: 7, 7N, 23, 109, 673, 674 dokonujących przejazdu z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia wprowadzona zostanie tras objazdowa, tj. autobusy tych linii po obsłudze przystanku „Dąb Kościół” (tymczasowe stanowisko, usytuowane ok. 80 m wcześniej niż stała lokalizacja tego przystanku) skierowane zostaną ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku „Osiedle Tysiąclecia ZOO”

Dodatkowe informacje: Bezpłatna infolinia KZK GOP nr 0800163030

Guns N' Roses w Polsce - co musisz wiedzieć?

Zmiana czasowej organizacji ruchu na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach w związku z organizacją koncertu na Stadionie Śląskim:

W poniedziałek 9 lipca, w godzinach od 6.00 do 20.00 nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. W godzinach 6.00-20.00 wjazd samochodów na osiedle Tysiąclecia będzie możliwy wyłącznie od strony DTŚ.

Ponadto 9 lipca, przez cały dzień, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

1. Park Śląski udostępni parkingi, ale bilet wjazdowy trzeba kupić w internecie.
W dniu koncertu będzie można zaparkować na terenie Parku Śląskiego. W kilku strefach dostępnych będzie łącznie 2160 miejsc parkingowych. Aby z nich skorzystać, bilet wjazdowy trzeba jednak nabyć wcześniej na portalu: https://www.ticketmaster.pl/event/7345?brand=pl_livenation&camefrom=cfc_cob_livenation.

Koszt to 40 złotych od samochodu.

Grze zaparkować na koncert Guns N’ Roses?

Grze zaparkować na koncert Guns N' Roses? 

Wyznaczono 6 stref parkingowych:

Strefa Parkingowa P8 – Wjazd od ul. Chorzowskiej w Katowicach – 548 miejsc parkingowych
Strefa Parkingowa P9 – Wjazd od ul. Parkowej w Chorzowie – 304 miejsca parkingowe
Strefa Parkingowa P10 – Wjazd od ul. Siemianowickiej w Chorzowie – 473 miejsca parkingowe
Strefa Parkingowa P11 – Wjazd od ul. Bytkowskiej w Siemianowicach Śląskich – 165 miejsc parkingowych
Strefa Parkingowa P12 – Wjazd od ul. Złotej w Katowicach – 70 miejsc parkingowych
Strefa Parkingowa P13 – Wjazd od ul. Złotej w Katowicach – 600 miejsc parkingowych

Ze względu na brak konkretnych numerów ulicy przy wjazdach do Parku Śląskiego na Mapie zamieszczono Współrzędne GPS poszczególnych wjazdów (Współrzędne GPS są niezwykle ważne aby uniknąć zamieszania przy dojazdach do stref).

2. Wjazd do Parku Śląskiego tylko za okazaniem biletu lub zezwolenia.
W związku z koncertem, wjazd na teren Parku Śląskiego od godziny 8 rano do godziny 22, będzie możliwy tylko i wyłącznie za okazaniem ważnego biletu lub zezwolenia, wydanego przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia) lub biletu parkingowego. W podanych powyżej godzinach, elektroniczny system weryfikacji zezwoleń zostanie wyłączony, dlatego konieczne jest posiadanie zalaminowanego druku.

3. Prosimy wybierz transport publiczny, jako środek dojazdu i powrotu z koncertu.
To tramwaje linii 1, 6, 11, 19, 23, 33 oraz autobusy linii 6, 23, 820, 830 i 840 (tramwaje linii 6, 11 i 19 będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością). Na trasie Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 0. Bieżące informacje będzie można uzyskać za pośrednictwem bezpłatnej infolinii KZK GOP nr 0 800 163 030.

4. Dostosuj się do poleceń służb parkingowych.
Służby parkingowe oraz pracownicy ochrony, będą dbali o komfortowe dotarcie na imprezę wszystkich uczestników. Pamiętaj jednocześnie, że Park Śląski jest miejscem, gdzie ruch samochodowy podporządkowany jest gościom spacerującym lub uprawiającym sport.

5. „Elką” nie pojedziesz.
W związku z koncertem, kolej linowa 8 i 9 lipca będzie nieczynna.

6. Śledź informacje na kanałach Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego.
Zachęcamy do śledzenia stron www.stadionslaski.pl i www.parkslaski.pl oraz kanałów społecznościowych Facebook oraz Twitter Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego, gdzie będą umieszczane informacje o organizacji ruchu i komunikacji w dniu koncertu.

REGULAMIN

1. Parkingi na terenie Parku Śląskiego są płatne, lecz niestrzeżone. Prosimy o niepozostawianie cennych przedmiotów
w pojazdach oraz o właściwe zamknięcie samochodów.
2. Wjazd do strefy parkingowej możliwy jest tylko i wyłączenie za okazaniem ważnego biletu parkingowego.
3. Wjazd na parking możliwy od dnia 09 lipca 2018 roku od godziny 08:00 do 22:00.
4. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w dniu imprezy dotyczy tylko i wyłącznie pojazdów do
3,5 t DMC oraz zarejestrowanych do przewożenia maksymalnie 7 osób. Próba wjazdu pojazdem, który wykracza poza w/w limity powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej oraz utratę możliwości ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów zakupu biletu.
5. Bilety parkingowe wykupywane są na konkretne strefy parkingowe. Po wykupieniu biletu należy kierować się do właściwych wjazdów do stref parkingowych, zgodnie z mapą załączoną do biletu i zamieszczonymi na mapie współrzędnymi GPS poszczególnych wjazdów. Nie ma możliwości przemieszczania się między strefami wewnątrz terenu Parku Śląskiego
6. Prosimy o bezwzględne słuchanie poleceń służb parkingowych oraz służb ochrony odpowiedzialnych za kierowanie pojazdów na miejsca parkingowe w strefie parkingowej.
7. Sugerujemy wcześniejszy przyjazd do stref parkingowych.

▸ Przeczytaj również: Prawie naga Iggy Azalea (ZDJĘCIE)

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA