Agata Kulesza i Joanna Kulig śpiewają piosenki Mieczysława Fogga

Agata Kulesza i Joanna Kulig śpiewają piosenki Mieczysława Fogga
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis zapowiada koncert i płytę “Fogg – pieśniarz Warszawy”.

W ramach obchodów 74. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis przygotował projekt muzyczny poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich pieśniarzy i warszawiaków, Mieczysławowi Foggowi.

Koncert zatytułowany “Fogg – pieśniarz Warszawy”, który odbędzie się 27 lipca 2018 w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego, będzie jednocześnie premierą albumu pod tym samym tytułem. Na płycie, której aranżerem jest Marcin Masecki, a producentem muzycznym Jan Emil Młynarski, gościnnie zaśpiewają: Agata Kulesza, Joanna Kulig, Barbara Kinga Majewska, Szymona Komasa.

Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis przygotował płytę będącą hołdem dla Mieczysława Fogga, a za sprawą podróży przez kolejne dekady jego życia, opowieścią o Polsce, Warszawie, etosie estradowym, o piosence, a więc także o ludziach, którzy je tworzyli.

Mieczysław Fogg jest symbolem polskiej tradycji estradowo-piosenkowej.

Artysta przeżył prawie cały XX wiek ze wszystkimi tragicznymi zwrotami jego historii, karierę śpiewaczą rozpoczął wcześnie i śpiewał aż do śmierci. Dzięki temu, że przeżył II wojnę światową i pozostał w Polsce, stał się dla odbiorców uosobieniem utraconego, zniszczonego świata. Dla Fogga najważniejsza była piosenka i jej moc zmiany nastroju, oddziaływania na ludzi. I właśnie wybór tych najpiękniejszych utworów z wszystkich okresów kariery Mieczysława Fogga znajdzie się na płycie “Fogg – pieśniarz Warszawy”. Z szacunku dla mistrza i historii Warszawy.

Premiera płyty 27 lipca.

▸ Przeczytaj również: Guns N’ Roses w Polsce – co musisz wiedzieć? (mapa dojazd + parkingi)

zespoły weselne