Years & Years – “Palo Santo”

Data premiery: 2018-07-06 / Wydawca: Universal Music Polska

Years & Years –
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Years & Years prezentują następcę wydanego w 2015 roku albumu „Communion“.

„Palo Santo“ to zwrot zespołu Years & Years w stronę muzyki z różnych zakątków świata. Olly Alexander to jedyny w swoim rodzaju lider zespołu, który jest świadomy odpowiedzialności, jaka ciąży na osobie ze statusem gwiazdy pop. Jego dojrzałość objawia się w skali oraz ambicjach, jakie grupa zawarła na swoim nowym albumie.

Pełnokrwista, eskapistyczna fantazja, a jednocześnie komentarz społeczny – Years & Years na „Palo Santo“ sięgają po futurystyczny pop, czerpiąc inspirację nie tylko z kultowych dzieł sci-fi, ale też z dorobku takich artystów jak David Bowie, Prince czy Lady Gaga.

Na drugiej płycie Olly i koledzy z zespołu Years & Years stworzyli przestrzeń do opowiedzenia bardzo osobistych historii dotyczących tożsamości, seksualności, performance’u oraz, przede wszystkim, co oznacza być człowiekiem.

Na albumie znalazł się imponujący zestaw współpracowników, w tym m.in. Kid Harpoon, Greg Kurstin, Julia Michaels, Justin Tranter, Steve Mac, Jessie Shatkin i Sarah Hudson. W „Palo Santo“ mniejszości dochodzą do głosu, pop zamienia się w przeżycie wspólnotowe i każdy jest zaproszony do uczestnictwa w wyjątkowej podróży.

[buybox-widget category=”music” ean=”0602567516507″]

▸ Przeczytaj również: Guns N’ Roses w Polsce – co musisz wiedzieć? (mapa dojazd + parkingi)

zespoły weselne