MUZOTAKTPłyty muzycznePremiera albumuEnya - najbardziej wyczekiwana premiera tej jesieni.

Enya – najbardziej wyczekiwana premiera tej jesieni.
E

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Najbardziej wyczekiwana premiera tej jesieni. Album Enya “Dark Sky Island” już w sprzedaży!

Siedem lat trzeba było czekać na jej nową płytę, ale cierpliwi zostali hojnie nagrodzeni przepiękną muzyką.

REKLAMA

Nowa płyta Enyi, zatytułowana “Dark Sky Island”, właśnie trafiła do sprzedaży. Irlandzka artystka, której dorobek obejmuje, między innymi, ponad 75 milionów płyt sprzedanych na całym świecie, cztery nagrody Grammy, nominacje do Oscara i Złotego Globu, nagrodę Ivor Novello, pracowała z Nickym Ryanem (produkcja, inżynieria dźwięku) i jego żoną Romą (teksty).

Prace nad materiałem rozpoczęły się wiosną 2012 roku. Inspiracją były wiersze, nad którymi pracowała Roma, a które dotyczyły wysp, w szczególności wyspy Sark. Należy ona do tak zwanego parku ciemnego nieba albo inaczej, rezerwatu ciemności.

Materiały promocyjne partnera

“Tematem płyty są podróże. Podróże na wyspy na przestrzeni lat, podróże przez wydarzenia, przez emocje” – mówi Enya. “Nie jest to album koncepcyjny per se, ale jest coś, co łączy wszystkie piosenki”.

Najpierw została napisana kompozycja tytułowa, traktująca właśnie o wyspie Sark. Ostatnią zaś napisaną piosenką na album była singlowa “Echoes In Rain”.

Płyta “Dark Sky Island” jest niezwykle zróżnicowana i wyróżnia się bogatą produkcją, uwypuklającą wiele warstw w piosenkach. Wśród utworów jest zarówno z miejsca zarażający, otwierający “The Humming”, intensywnie rytmiczny “Even In The Shadows”, mający zadatki na hymn “I Could Never Say Goodbye”, eteryczny “Sancta Maria”.

Irlandzka artystka zapewnia w zapowiedzi, że praca nad nowymi kompozycjami była dla niej ekscytującym doświadczeniem.

“Przychodzi taki etap w trakcie pracy nad płytą, kiedy się czuje, że trzeba się temu w pełni oddać. Podejść do tego z wielką dbałością o detale, a po jakimś czasie album będzie wreszcie skończony. Tak, jest element ekscytacji podczas pracy w studiu” – mówiła Enya.

ZOBACZ TELEDYSK
ENYA – SO I COULD FIND MY WAY

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

  • Więcej na temat:
  • Enya
REKLAMA