Ósmy numer jeden Drake’a

Drake
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Drake z sukcesem. Album “Scorpion” to już ósma płyta rapera z rzędu, która dotarła na pierwszą pozycję listy Billboardu.

W ciągu tygodnia Drake sprzedał w USA 732 tysiące płyt z czego 160 tysięcy przypadało na fizyczną sprzedaż. Wcześniej informowano, że raper przekroczył w ciągu tygodnia miliard odtworzeń bijąc rekord należący wcześniej do Post Malone’a.

Wśród tych siedmiu wcześniejszych wydawnictw Drake’a, które trafiły na pierwsze miejsca były albumy “Thank Me Later’, “Take Care”, “Nothing Was the Same” i “Views” oraz mikstejpy “If You’re Reading This It’s Too Late”, “What a Time to Be Alive” i “More Life”.

Drake to kanadyjski raper, który – po serii mikstejpów – zadebiutował oficjalnie w 2010 roku longplayem “Thank Me Later”.

Wydany w 2011 wspólny utwór z Rihanną, “Take Care”, stał się międzynarodowym przebojem i sprawił, że zatytułowany tak samo album był jednym z najważniejszych w 2011 roku. W 2013 roku ukazał się jego kolejny krążek “Nothing Was the Same”. Wydana w 2016 roku płyta “Views” spędziła 13 tygodni na szczycie notowania Billboard 200 i jako pierwsza w historii odnotowała miliard odtworzeń w serwisie Apple Music.

▸ Przeczytaj również: Iggy Azalea o pupie i pieniądzach (WIDEO)

zespoły weselne