Wieloryby i syreny to nowy singiel Michała Rudasia, zapowiadający EPKę, która ukaże się na początku 2016 roku.

Artysta kojarzony z gatunkami worldmusic i etno tym razem prezentuje utwór w zupełnie innym klimacie. Do singla powstał teledysk wykorzystujący technikę animacji poklatkowej.

Muzykę skomponowali Łukasz Chyliński i Michał Rudaś, słowa napisała Patrycja Kosiarkiewicz, a za produkcję odpowiada Jan Smoczyński. Pomysł nagrania piosenki Wieloryby i syreny pojawił się naturalnie, w wyniku muzycznych spotkań z gitarzystą Łukaszem Chylińskim, który gra w moim zespole.

Bardzo się cieszę, że oprócz muzyki w stylu etno i worldmusic, które dominowały dotychczas w mojej twórczości, mogę także śpiewać piosenki inne gatunkowo, prezentujące nową jakość i nowy rodzaj ekspresji, objawiający się w prostocie melodii i aranżacji. – mówi Michał Rudaś.

Michał Rudaś- wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym, zarówno studyjnym jak i scenicznym. Ma na koncie 2 solowe płyty: “Shuruvath” (2009) oraz „Changing” (2013) – obie głęboko inspirowane muzyką indyjską. Laureat nagrody jury w koncercie Trendy Festiwalu Sopot Top Trendy 2009. Nominowany był też do Fryderyka i Superjedynki za swój debiutancki album. Współpracował dotychczas z wieloma uznanymi artystami: Adamem Sztabą, Tomkiem Szymusiem, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Krzysztofem Herdzinem, Sebastianem Karpiel Bułecką, Piotrem Cugowskim, Beatą Bednarz, Grzegorzem Piotrowskim i innymi.

ZOBACZ TELEDYSK
MICHAŁ RUDAŚ – WIELORYBY I SYRENY

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!