MUZOTAKTPłyty muzycznePremiera albumuWznowienia kultowych albumów SBB

Wznowienia kultowych albumów SBB
W

REKLAMA
REKLAMA

20 listopada ukażą się reedycje dwóch kultowych płyt zespołu SBB.

Legenda polskiego rocka powróciła po dwudziestu latach w swoim najsłynniejszym i najlepszym składzie! Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski tworzyli w latach 70. jeden z najbardziej rozchwytywanych zespołów w Europie Środkowej. Dzielili scenę z takimi legendami jak Mahavishnu Orchestra, Bob Marley, Soft Machine czy Colosseum II.

REKLAMA

Nagrywali płyty w Niemczech, Polsce i Czechosłowacji. W 1977 nagrali swój pierwszy zachodni album: „Follow My Dream” . Krążek podsumowywał dotychczasowe poszukiwania zespołu i składał się z dwóch rozbudowanych suit.

Najnowsze wznowienie tego legendarnego materiału przynosi dodatkowo koncertową wersję suity „Going Away”, zarejestrowaną w lutym 1978 roku.

W 1978 potwierdzili wysoką formę nagrywając album „Welcome”. To niezwykle atrakcyjny materiał, zróżnicowany jak nigdy przedtem.

To aż siedem utworów, wśród których znalazły się i brawurowe, instrumentalne ”Walkin’ Around The Stormy Bay”, przebojowa, beatlesowska piosenka “Why No Peace” (z cytatem z “Panie Janie”!), ale też podniosła forma na organy piszczałkowe, buzuki i kotły (“How I Can Begin”).

Najnowsze wydanie uzupełniają alternatywne miksy utworów „Rainbow Man” i „Last Man At The Station” oraz koncertowe wykonania „Walkin’ Around…” i „Why No Peace”.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

  • Więcej na temat:
  • SBB
REKLAMA