MUZOTAKTNEWSYFilmLeningrad słucha płyt Davida Bowiego, Blondie i Sex Pistols (zobacz zwiastun "Lato")

Leningrad słucha płyt Davida Bowiego, Blondie i Sex Pistols (zobacz zwiastun “Lato”)
L

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

W sieci pojawił się polski zwiastun rockowego filmu “Lato”. Już teraz możecie go zobaczyć na MUZOTAKT.pl

“Lato” w reżyserii jednego z najbardziej cenionych rosyjskich reżyserów filmowych i teatralnych, Kiryła Serebrennikowa, to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock.

REKLAMA

To podróż przez najbardziej kultowe i przełomowe utwory gatunku. Film zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Majka Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).

Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy.

Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Majka. Losy tego trójkąta stanowią centrum “Lata”: czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Majka Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).

W fimie grają Teo Yoo, Irina Starszenbaum i Roman Bilyk.

Materiały promocyjne partnera

“Lato” miało światową premierę w tegorocznego festiwalu filmowem w Cannes. Reżyser nie mógł jednak w niej uczestniczyć – podczas realizacji filmu został zatrzymany przez rosyjskie władze i wyrokiem sądu podczas festiwalu przebywał w areszcie domowym. Mimo poważnych trudności film został ukończony.

Polska premiera filmu będzie miała miejsce podczas festiwalu filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu (26 lipca – 5 sierpnia 2018).

“Lato” w kinach od 31 sierpnia 2018.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande i Troye Sivan w teledysku do “Dance To This”

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA