Kamery GoPro – kiedy warto pomyśleć o ich zakupie?

Kamery GoPro - kiedy warto pomyśleć o ich zakupie?
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Kamery GoPro są uważane za jedne z lepszych kamer sportowych dostępnych na rynku. Jeśli więc zależy na kupnie kamery wysokiej jakości – ta marka z pewnością spełni nasze oczekiwania. Dla kogo taka kamera jest odpowiednim gadżetem?

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu

Kamera sportowa przede wszystkim służy do tego, aby rejestrować nagrania z różnego rodzaju wyczynów sportowych i akcji. Jest na tyle mała, aby można było zamontować ją na rowerze, kasku lub na jakimkolwiek posiadanym wyposażeniu sportowym, jednakże jej faktyczne rozmiary zależą od producenta, na jakiego się zdecydujemy. Sprzęt ma dawać nam możliwość nagrywania filmów w warunkach, w których nie byłoby to możliwe z wykorzystaniem zwykłej kamery, gdyż jest znacznie większa, bardziej nieporęczna i trzeba filmować trzymając ją w ręce.

Kamery sportowe dedykowane są dla miłośników sportów, którzy lubią uwieczniać swoje sportowe eskapady. Taki gadżet będzie więc idealny dla osoby, która trenuje i lubi aktywnie spędzać swój wolny czas. Dzięki kamerze można mieć niesamowitą pamiątkę z wypraw i wycieczek, które są dla nas ważne.

Kamera sportowa – na co zwrócić uwagę kupując kamerę?

Z pewnością warto spojrzeć na jej parametry. Pierwszą kwestią jest rozdzielczość i to, czy posiada szerokokątny obiektyw. Dzięki temu nagrane filmy będą posiadały odpowiednio wysoką jakość. Na rynku dostępne są też takie kamery sportowe GoPro jak GoPro Hero 5, które posiadają już jakość UltraHD 4K. Kolejną istotną kwestią jest stabilizacja obrazu – nagrywanie kamerą sportową najczęściej wiąże się z nagrywaniem będąc w ruchu, a więc kamera poddawana jest różnego rodzaju wstrząsom – stabilizacja obrazu sprawia, że nagrywany obraz jest płynny i wyraźny. Nie bez znaczenia jest także to, jak można obsługiwać kamerę. Może to być wyświetlacz LCD z panelem dotykowym, dobrze też, jeśli jest on w specjalny sposób wzmocniony tak, aby wytrzymał różnego rodzaju ekstremalne sytuacje, jakie mogą się nam przydarzyć podczas treningów. Łączność z urządzeniem zazwyczaj możliwa jest poprzez Smartfon, w standardzie jest wbudowane WiFi i Bluetooth.

Dla osób trenujących różnego rodzaju sporty wodne istotne jest też, aby kamera posiadała odpowiednią wodoodporność. Niektóre modele kamer sportowych są wodoodporne i tak jak chociażby GoPro Hero 5 umożliwiają nagrywanie do 10 metrów pod wodą. Możliwe jest również wyposażenie się w dodatkową, szczelną kasetę, która sprawi, że możliwe będzie nagrywanie także i na większych głębokościach.

Kamera sportowa może posiadać także moduł GPS, który sprawdzi się podczas wypraw na nieznane tereny. Kupując kamerę warto także zwrócić uwagę na to, jak długo może ona nagrywać na jednym, pełnym naładowaniu baterii. W szczególności ma to znaczenie podczas dłuższych wypraw, kiedy zależy nam na tym, aby urządzenie działało efektywnie przez długi czas. Kamery GoPro są jednymi z chętniej wybieranych kamer sportowych wśród sportowców, bo sprawdzają się w praktyce nagrywając w bardzo różnych, czasem ekstremalnych warunkach.

▸ Przeczytaj również: Nicki Minaj w piosence 6ix9ine

Artykuł powstał przy współpracy z MegaDron.pl