Rocketman: Bryce Dallas Howard mamą Eltona Johna

Rocketman: Bryce Dallas Howard mamą Eltona Johna
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Bryce Dallas Howard zagra w kinowej biografii Eltona Johna, “Rocketman”.

Znany z “Gry o tron” Richard Madden wcieli się w wieloletniego menadżera wokalisty, Johna Reida. Jamie Bell zagra Berniego Taupina, autora piosenek i współpracownika Eltona Johna. Samego artystę zagra Taron Egerton. Bryce Dallas Howard zagra mamę artysty.

“Rocketman” opowiadać będzie o czasach, gdy Elton John szkolił się w Royal Academy of Music, gdzie zaczął współpracę z Berniem Taupinem, który napisał słowa do takich hitów wokalisty jak “Rocket Man” oraz “Tiny Dancer”.

– Robimy film o czasach w których kształtował się talent Eltona Johna – mówił wcześniej Taron Egerton. – Wszyscy myślą, że to będzie film biograficzny. Tym czasem to jest raczej musical z elementami fantasy.

Lee Hall napisał scenariusz. Matthew Vaughn produkuje wspólnie z Eltonem Johnem i Davidem Furnishem.

Pierwotnie do roli Eltona Johna wybrany został Tom Hardy, ale ze względu na warunki wokalne ostatecznie rolę dostał Taron Egerton. Aktor miał już okazję pokazać, że potrafi śpiewać piosenki Eltona Johna, gdy w animacji “Sing” wykonał “I’m Still Standing”.

Elton John zapowiedział pożegnalną trasę, w ramach której 4 maja 2019 roku wystąpi w Tauron Arenie Kraków.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji “Candle in the Wind”, który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. “Billy Elliot”, “Król Lew” czy “Aida”.

Bryce Dallas Howard zagrała ostatnio w filmie “Jurassic World: Upadłe królestwo”.

▸ Przeczytaj również: Demi Lovato w stanie stabilnym, ale odwołuje koncerty

zespoły weselne