We wrześniu ukazał się album „Infra” słoweńskiej grupy Siddharta, a tymczasem grupa zapowiada nową płytę zatytułowaną „Ultra”.

Siddharta
fot. Lidija Mataja (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Wydawnictwo ukaże się w Polsce 8 stycznia nakładem MonseArt Music. Wczoraj premierę miał nowy klip Siddharty do utworu „Nastalo Bo”. Siddharta powstała w 1995 roku, kiedy czterej przyjaciele – Tomi M. (wokal, gitara), Primož B. (gitara, wokal), Primož M. (gitara basowa) i Boštjan M. (perkusja) – postanowili zacząć grać razem pod nazwą przyjętą z tytułu znanej książki Hermanna Hesse.

W 1999 roku rozpoczęło się pasmo największych sukcesów zespołu. Klip „My Dice” z 2004 roku był wykorzystywany w czołówce MTV Rock Chart i emitowany przez tydzień w MTV Europe. Od 20 września 2004 roku pojawiał się również w kilku innych ważnych stacjach w Europie (MTV, VIVA, VH1).

13 września 2004, razem z premierą w MTV Europe, Siddharta została uznana przez MTV za Artystę Tygodnia. W 2005 roku Siddharta otrzymała w Lizbonie swoją pierwszą nagrodę MTV European Music Award (EMA) w kategorii Best Act. Ten sukces grupa powtórzyła rok później zwyciężając w kategorii Artist of the Year.

Zespół kilkukrotnie występował w Polsce, gdzie cieszy się dużą popularnością. Ostatni raz – w 2014 roku, gdy wystąpił na koncertach w Głogowie, Warszawie, Krakowie i Lublinie.

ZOBACZ TELEDYSK
SIDDHARTA – NASTALO BO

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!