MUZOTAKTNEWSYGwiazdyKora nie żyje. Olga Sipowicz, wokalistka Maanam miała 67 lat

Kora nie żyje. Olga Sipowicz, wokalistka Maanam miała 67 lat
K

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Legendarna wokalistka grupy Maanam, ikona polskiego rocka, Kora, nie żyje.

Olga Sipowicz, znana wszystkim fanom muzyki jako Kora z Maanam zmarła dziś w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób. Jedna z najważniejszych postaci świata polskiej muzyki miała 67 lat. Artystka od 2014 roku cierpiała na nowotwór.

REKLAMA

“Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979. Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać” – Kamil Sipowicz, rodzina i przyjaciele.

Kora urodziła się w 8 czerwca 1951 roku w Krakowie i przez całe życie była mocno związana z tym miastem. To tutaj razem z Markiem Jackowskim z którym przez wiele lat była związana i Milo Curtisem założyła zespół Maanam, jedną z najważniejszych grup rockowych w polskiej muzyce.

Kora i Jackowski napisali razem ponad 100 piosenek.

Materiały promocyjne partnera

Wśród nich takie przeboje jak “Boskie Buenos (Buenos Aires)”, “Szał niebieskich ciał”, “Eksplozja”, “Raz-dwa-raz-dwa”, “Krakowski Spleen”, “Lucciola”, “Lipstick on the Glass” czy “Się ściemnia”.

Po rozpadzie grupy Maanam artystka z powodzeniem kontynuowała karierę solową wydając 11 płyt.

▸ Przeczytaj również: Demi Lovato w stanie stabilnym, ale odwołuje koncerty

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA