MUZOTAKTNEWSYMuzykaDoda oddała oddała hołd Korze! Przechodzą dreszcze (WIDEO)

Doda oddała oddała hołd Korze! Przechodzą dreszcze (WIDEO)
D

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Kora była niezwykłą artystką, pozostawiła po sobie wiele wspaniałych piosenek, które trwale zapisały się w polskiej kulturze. Od wczoraj cała Polska nie może pogodzić się ze śmiercią artystki. Także Doda w wyjątkowy sposób oddała hołd Korze, wokalistce legendarnej grupy Maanam. Posłuchajcie już teraz na MUZOTAKT.pl niesamowitego coveru!

Kora spoczywaj w pokoju – napisała na swoim Facebooku Doda.

REKLAMA

Podczas koncertu, który odbył się wczorajszego wieczoru, Doda pożegnała w wyjątkowy sposób wokalistkę zespołu Maanam. Gwiazda wykonała wielki przebój Kory pt. “Krakowski Spleen”. W ten piękny sposób uczciła pamięć wielkiej artystki. Nagranie można zobaczyć poniżej.

Fani, którzy przybyli na koncert Dody w Murowanej Goślinie byli wzruszeni. Wcześniej Dorota Rabczewska wstawiła na Instagramie wspólne zdjęcie z Korą podpisane: “Teraz będziesz oglądać rój motyli tak długo, jak zechcesz”.

Materiały promocyjne partnera

“Dzięki za jej kawałek”, „Naprawdę Doda należy ci się szacunek. Pięknie oddany hołd. Myślę, że Kora patrzy na ciebie z góry i jest szczęśliwa i powtarza tak, jak to miała w zwyczaju: ‘Kocham, kocham, kocham’”, “Jesteś bardzo fajnym i przyzwoitym, dobrym człowiekiem. Ten gest był bardzo wzruszający. Artystki powinny zawsze trzymać się razem 🙂. Pozdrowienia” – komentują internauci.

“To sie nazywa szacunek dla gwiazdy której nie ma już wśród nas bez zbędnych konwenansów swietne wykonanie głoś jak dzwon pozdrawiam serdecznie”, “kawalek ktory wykonalas POPROSTU REWELACJA !!!! Pamietaj spontany sa zawsze najlepsze , a w twoim wykonaniu wymiata … Swietej pamięci Kora napewno tam u gory jest dumna ze tak godnie zostala uczczona pamiec jej osoby.. Naprawdę doda wielki szacun z mojej strony dla Ciebie…oby więcej takich ludzi :*…” – czytamy w komentarzach pod filmem.

Śmierć Kory wstrząsnęła całym show-biznesem, a fani przeżywają prawdziwą rozpacz.

Wielka artystka, piosenkarka, poetka i malarka zmarła w sobotę, 28 lipca o godz. 5:30, w swoim domu w Bliżowie. Ikona wolności miała 67 lat. W latach 1976-2008 Kora razem z Markiem Jackowski stworzyła ponad 100 piosenek. Artystka od 2013 roku cierpiała na nowotwór.

“Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979. Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać” – Kamil Sipowicz, rodzina i przyjaciele.

Kora urodziła się w 8 czerwca 1951 roku w Krakowie i przez całe życie była mocno związana z tym miastem. To tutaj razem z Markiem Jackowskim z którym przez wiele lat była związana i Milo Curtisem założyła zespół Maanam, jedną z najważniejszych grup rockowych w polskiej muzyce.

Kora i Marek Jackowski napisali razem ponad 100 piosenek.

Wśród nich takie przeboje jak “Boskie Buenos (Buenos Aires)”, “Szał niebieskich ciał”, “Eksplozja”, “Raz-dwa-raz-dwa”, “Krakowski Spleen”, “Lucciola”, “Lipstick on the Glass” czy “Się ściemnia”. Po rozpadzie zespołu Maanam artystka z powodzeniem kontynuowała karierę solową wydając 11 płyt.

▸ Przeczytaj również: Demi Lovato w stanie stabilnym, ale odwołuje koncerty

Doda w wykonaniu piosenki “Krakowski Spleen” z repertuaru zespołu Maanam

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA