Stormzy na Kraków Live Festival

Festiwal odbywa się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w dniach 17-18 sierpnia.

Stormzy na Kraków Live Festival
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Stormzy oraz Headie One, Sonbird i Linia Nocna dołączają do składu Kraków Live Festival.

Stormzy to dziś najważniejszy wykonawca z kręgu muzyki hip hop na Wyspach. Kilka dni temu skończył 25 lat, a jego osiągniecia w tak młodym wieku są imponujące. Zaczął rapować w wieku 11 lat i raczej nie powielał stereotypu “trudnego dzieciaka”. Wychowany w wierze katolickiej, wzięty pod opiekę przez starsze rodzeństwo uczył się dobrze i jeśli sprawiał kłopoty, to w ramach ogólnie przyjętych reguł właściwych dla czasu dorastania.

Muzyka, która zajmuje się już przez ponad połowę swojego życia jest dla niego doświadczeniem duchowym, sposobem na totalne oczyszczenie. A dziś także na zdobywanie międzynarodowej popularności.

Mniej więcej w 2015 roku pseudonim Stormzy zaczął być odmieniany przez wszystkie przypadki – raz, dzięki świetnym freestylom, dwa, za sprawą perfekcyjnego opanowania mediów społecznościowych.

Ta mieszanka zbudowała jego pozycję w świecie grime’u i dała wsparcie gwiazd gatunku, m.in. Skepty i Wiley’a. Pierwsze znaczące nagrody i wyróżnienia dla najbardziej obiecującego artysty, miliony wyświetleń na YouTube pod klipami do “Shut Up” czy “Know Me From” stanowiły idealne podprowadzenie pod danie główne – debiutancki album. “Gang Sings & Prayer” ukazał się w lutym 2017. Po tygodniu płyta zadebiutowała na szczycie listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii będąc pierwszym grime’owym albumem w historii, któremu udała się taka sztuka. Rekordowa była tez liczba streamów w pierwszym tygodniu i oczywiście liczba pozytywnych recenzji.

Stormzy rozkochał w sobie publiczność, prasę i innych artystów. Tylko w ubiegłym roku pojawił się we wspólnych nagraniach m.in. z Edem Sheeranem i Linkin Park. Swój sukces przypieczętował kilka miesięcy temu zdobywając dwie nagrody BRIT – jedną dla najlepszego wykonawcy, drugą dla najlepszego albumu.

Gwiazdami krakowskiej imprezy są A$AP Rocky, Die Antwoord, Headie One, Kendrick Lamar, Martin Garrix, Stormzy, Jessie Ware oraz Unknown Mortal Orchestra. Polskę re[rezentują Sonbird, Linia Nocna, Sokół, Daria Zawiałow, KAMP!, Bass Astral x Igo, Mery Spolsky i Jan – rapowanie.

Sprzedaż biletów na Kraków Live Festival od 19.02.2018 do 7.08.2018 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

karnet 2-dniowy – 379 PLN
karnet 2-dniowy + pole namiotowe – 439 PLN
bilet jednodniowy – 219 PLN

▸ Przeczytaj również: Demi Lovato poważnie chora – wystąpiły komplikacje!

zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!