MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleOFF Festival Katowice 2018 - Zanim udacie się na festiwal…

OFF Festival Katowice 2018 – Zanim udacie się na festiwal…
O

Wszystko, co musisz wiedzieć przed imprezą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

OFF Festival Katowice 2018 rusza lada moment, warto więc przypomnieć, jak dotrzeć na miejsce i pełniej w nim uczestniczyć. Poniżej dowiecie się, jak wymienić bilet na opaskę, dojechać na OFFa komunikacją miejską, do czego może się przydać nasza aplikacja mobilna, znajdziecie również informacje dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

Pamiętajcie, że aby otrzymać opaskę festiwalową uprawniającą do wejścia na teren OFF Festival 2018, musicie mieć ze sobą wydrukowany bilet oraz dowód osobisty. Pokazanie biletu w formie elektronicznej na ekranie telefonu nie wystarczy! Opaski można odbierać przy ulicy Francuskiej, nieopodal Wejścia Głównego na teren festiwalu.

Komunikacja

REKLAMA

Jak zwykle w czasie festiwalu Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego wychodzi naprzeciw naszym i waszym potrzebom i uruchamia bezpłatną linię autobusową, która ułatwi uczestnikom dojazd na miejsce i powrót. Zachęcamy z powodów logistycznych (liczba miejsc parkingowych w pobliżu festiwalu jest mocno ograniczona) oraz etycznych – podróżowanie komunikacją miejską jest po prostu bardziej ekologiczne.

Dodatkowa, offowa linia autobusowa S1 zacznie kursować o godz. 08:02 w piątek (3 sierpnia) i będzie funkcjonować do niedzieli (5 sierpnia). Autobusy będą jeździć w relacji: „Katowice Dworzec” (stanowisko nr 5) – „Katowice Plac Wolności” (stanowisko przy Centrum Dentystycznym) – „Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe” (przystanek tymczasowy, zlokalizowany przy ul. Lotnisko) – „Osiedle Paderewskiego Trzy stawy” zapewniając częstotliwość kursowania co 15 minut, ze zwiększeniem częstotliwości na co 10 minut w godzinach wieczornych (po zakończeniu koncertów poszczególnych artystów).

Materiały promocyjne partnera

Dodatkowo informujemy, że z centrum Katowic w rejon OFF Festivalu można dojechać z następujących przystanków:
„Katowice Dworzec” (stanowisko nr 5) – odjazdy linii nr: S1, 110, 600, 672, 674, 900, 910;
„Katowice Sokolska” – odjazdy linii nr: 110, 600, 674;
„Katowice Plac Wolności” – odjazdy linii nr: S1, 110, 674.

Uwaga! W niedzielę w Katowicach będą obowiązywały zmiany organizacji ruchu związane z wyścigiem kolarskim Tour de Pologne. Od godziny 4 rano obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej (tu znajdziecie szczegóły http://www.kzkgop.com.pl/informacje/p-1-zmiany-w-komunikacji-miejskiej-podczas-wyscigu-kolarskiego-tour-de-pologne-etap-ii2018.html), a pomiędzy 14:00 a 20:00 zamknięta będzie część ulic w centrum miasta.

Z uwagi na ograniczenie w ruchu drogowym związane z Tour de Pologne, w niedzielę w godzinach 16:00 – 20:00 autobusy linii specjalnej S1 będą kursować w zmienionej relacji, tj. „Muchowiec Pole Namiotowe” – „Katowice Wita Stwosza Archikatedra” – „Muchowiec Pole Namiotowe”. Ponadto tymczasowy przystanek „Katowice Wita Stwosza Archikatedra” zostanie usytuowany przy ul. Wita Stwosza, w rejonie skrzyżowania z ul. Jordana.

Taxi

Rekomendujemy korzystanie z usług sieci Tele-Taxi. Taksówki możecie zamawiać pod numerem 32 2090909 – z opaską festiwalową możecie liczyć na 10% rabatu.
Tele-Taxi dysponuję samochodami przystosowanymi do przewozu osób z niepełnosprawnościami, a kobiety w ciąży będą podwożone z ul. Francuskiej do bramy głównej za darmo.

Aplikacja

Kiedy już dotrzecie na festiwal, przydatna może się okazać OFFowa aplikacja mobilna, dostępna w systemach iOS oraz Android.
– Znajdziecie w niej informacje o wszystkich artystach i szczegółach programu (podział na sceny i godziny) muzycznego oraz Kawiarni Literackiej.
– Poznacie wszystkie niezbędne informacje o festiwalu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
– Ułożycie swój własny program – aplikacja przypomni wam o koncertach, których nie chcecie przegapić.
– Za pomocą notyfikacji push będziemy przekazywać wszystkie ważne informacje.
– W razie potrzeby zerkniecie na festiwalową Mapę – warto wiedzieć, co i gdzie znajdziecie.
– Dowiecie się, jak dojechać na festiwal – a także, jakie atrakcje czekają na was w mieście i okolicach.
– W dziale Social – uzyskacie połączenie z kontami OFFa na Facebooku i Instagramie.
– W Sklepie – kupicie bilety na OFFa, jeśli jeszcze nie macie…
– … i co ważne – aplikacja działa offline po zainstalowaniu (oczywiście poza aktualizacjami i notyfikacjami push).

Zmiany w programie

Przy kilkudziesięciu wykonawcach i tak wielu zmiennych może się zdarzyć, że ktoś w ostatniej chwili odwoła występ na festiwalu. Tak jest i tym razem, z przyczyn od nas niezależnych, ale udało nam się znaleźć godne zastępstwa. Miejsce Yellow Days w programie zajęła rosyjska grupa Shortparis, sensacja ostatnich miesięcy. Johna Mausa, który przerwał trasę ze względu na tragedię rodzinną, zastąpią Bo Ningen, dobrze wam znani Japończycy, brawurowo łączący psychodelię z krautrockiem. Nie wystąpi również Gary War, ale w przewidzianym dla niego czasie Ariel Pink zaprasza na specjalny DJ Set!

Udogodnienia dla gości z niepełnosprawnościami

Jak co roku serdecznie zapraszamy na OFF Festival osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.
Opiekunowie osób niepełnosprawnych ruchowo oraz niewidomych/niedowidzących wchodzą na festiwal nieodpłatnie, po weryfikacji (jej zasady znajdziecie w regulaminie imprezy). Na terenie festiwalu przebywać mogą również psy-przewodnicy.
Przed Sceną Główną i Sceną Leśną zainstalowane zostały specjalne platformy dla osób z niepełnosprawnościami. Z dokładną lokalizacją platform będziecie mogli zapoznać się korzystając z map festiwalowych, lub zapytać o nią w punkcie INFO. Zapytajcie również o miejsce, w którym można naładować akumulator do wózka inwalidzkiego (jeśli do ładowania potrzebne są specjalne gniazdka, weźcie ze sobą odpowiednią przejściówkę).

Do wszystkich uczestników festiwalu zwracamy się natomiast z uprzejmą prośbą – uważajcie na siebie i dbajcie o siebie nawzajem. Jeśli widzicie, że ktoś może potrzebować pomocy, a sami nie możecie jej udzielić, poinformujcie kogoś z ochrony lub służb medycznych. Niech dla każdego ten festiwal będzie bezpiecznym, pełnym radości przeżyciem.

OFF Festival Katowice 2018 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów.

Trzydniowe karnety w cenie 370 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. Cena ta obowiązuje do 2 sierpnia lub do wyczerpania biletów z czwartej puli! W sprzedaży są już również bilety na pole namiotowe, w cenie 70 zł.

▸ Przeczytaj również: Demi Lovato poważnie chora – wystąpiły komplikacje!

https://www.instagram.com/p/BlvGqL0A315/?hl=pl&taken-by=offfestival

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA