Naga Marilyn Monroe odnaleziona

Naga Marilyn Monroe odnaleziona
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Rozbierana scena Marilyn Monroe z filmu “Skłóceni z życiem” została odnaleziona.

Scenę z nagą Marilyn Monroe nakręcił John Huston do filmu “Skłóceni z życiem” (“The Misfits”) z 1961 roku. Scenariusz filmu specjalnie dla aktorki napisał jej mąż Arthur Miller. W filmie zagrali także Clark Gable, Montgomery Clift i Eli Wallach. Scena nie trafiła jednak do filmu, gdyż reżyser uważał, że nie jest potrzebna, by opowiedzieć historie.

Przez lata uważano, że zdjęcia zostały zniszczone, tymczasem okazało się, że przechowuje je Curtice Taylor, syn producenta filmu Franka Taylora. Gdyby scena trafiła do filmu byłaby to prawdopodobnie pierwsza scena z nagą aktorką w amerykańskim filmie wyprodukowanym w dużej wytwórni.

Na materiał natrafił Charles Casillo podczas przygotowań do wydania książki “Marilyn Monroe: The Private Life of a Public Icon”. Publikacja właśnie trafiła do czytelników. Nie wiadomo czy odnaleziony materiał zostanie w jakiś sposób opublikowany.

“Skłóceni z życiem” to ostatni film Marilyn Monroe.

Piękna Roslyn Taber, świeżo po rozwodzie spotyka dwójkę przyjaciół Gaya i Guido. Zamierzają spędzić kilka dni poza miastem, w domu Guida, aby wypocząć i zrelaksować się. Na początku wszystko przebiega gładko, ale kiedy obaj mężczyźni zakochują się w Roslyn, której towarzyszy Isabelle Steers – przyjaciółka, ujawniają się negatywne cechy charakteru – w ich wzajemne stosunki wkrada się rywalizacja i zazdrość. Wkrótce Gay spotyka starego znajomego Perce’a, po czym cała czwórka wybiera się zapolować na dzikie konie i wtedy emocje sięgają zenitu.

Ostatni, ukończony film z trójką wielkich gwiazd – Marilyn Monroe, Clarka Gable’a i Montgomery’ego Clifta. Scenariusz napisał Arthur Miller – ówczesny mąż Marilyn, specjalnie dla niej. Film miał pokazać jej talent dramatyczny, niedoceniany przez producentów i widzów. Finałowa scena filmu, w której Marilyn Monroe i Clark Gable odjeżdżają ciężarówką w promieniach zachodzącego słońca była jedyną, której John Huston nie kazał powtarzać.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez wyprzedzi swoje czasy! Gwiazda przekroczy granice?

zespoły weselne