Aretha Franklin jest umierająca! Rodzina czuwa u boku

Aretha Franklin jest umierająca! Rodzina czuwa u boku
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Aretha Franklin jest umierająca. Artystka jest w domu w Detroit pod opieką rodziny. Jeszcze w marcu lekarz zabronił legendarnej wokalistce koncertować co najmniej przez dwa miesiące.

Aretha Franklin (76 l.) odwołała kilka koncertów. Gwiazda nie pojawiła się m.in na festiwalu jazzowym w Nowym Orleanie.

– Piosenkarka otrzymała od lekarza zakaz koncertowania i polecenie wypoczynku przez co najmniej dwa miesiące – napisał w oświadczeniu menadżer artystki. – Aretha Franklin jest głęboko rozczarowana, że nie będzie mogła wystąpić na New Orleans Jazz & Heritage Festival.

Teraz okazuje się, że artystka jest ciężko chora. Wokalistka choruje na nowotwór od 2010 roku.

Kariera Arethy Franklin rozpoczęła się w 1956 roku. Ogromną popularność Amerykanka zdobyła pod koniec lat 60. i na początku 70. XX wieku. Ma na koncie przeboje “I Never Loved A Man (The Way I Love You)”, “Respect”, “Baby I Love You”, “Chain Of Fools”, “(Sweet Sweet Baby) Since You’ve Been Gone”, “Think”.

W 1987 roku Aretha Franklin została pierwszą kobietą, która została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Piosenkarka ma na koncie 20 nagród Grammy (w tym dwie honorowe) oraz 20 przebojów numer jeden na Billboard R&B Singles Chart. Ostatnia płyta Arethy Franklin to “Aretha Franklin Sings The Great Diva Classics” z 2014 roku.

Franklin była matką chrzestną Whitney Houston – wywarła ogromny wpływ na wokalistkę, kształtując jej manierę i sposób śpiewania.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez wyprzedzi swoje czasy! Gwiazda przekroczy granice?

zespoły weselne