Sia pisze muzykę dla Natalie Portman

Sia
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Sia i Scott Walker skomponowali muzykę do filmu z Natalie Portman “Vox Lux”.

Na potrzeby filmu Sia, autorka przeboju “Chandelier”, napisała nowe, oryginalne piosenki. Poza tym wokalistka skomponowała także muzykę do filmu z pomocą Scotta Walkera.

Za kamerą stanął Brady Corbet (“Dzieciństwo wodza”). Akcja rozgrywa się od 1999 do współczesności. Bohaterką jest odnosząca coraz większe sukcesy popowa piosenkarka Celeste. Z jej perspektywy śledzimy rozmaite wydarzenia i kulturalną ewolucję XXI wieku.

W filmie grają także Jude Law, Jennifer Ehle, Raffey Cassidy, Stacy Martin oraz Matt Servitto.

Natalie Portman ostatnio zagrała w obrazach “Planetarium” i “Song to Song”. Niedawno zajęta była na planie obrazu “Anihilacja”.

Sia Furler muzyczną karierę rozpoczynała od wokalnych, gościnnych występów głównie w utworach Zero 7. Pierwszy własny longplay, “OnlySee”, wydała w 1997 roku. Jednocześnie prowadziła karierę solową i zdobywała uznanie jako autorka piosenek dla innych wykonawców. Z jej talentu korzystali Beyoncé, Kylie Minogue, Flo Rida czy Rihanna, dla której przygotowała przebój “Diamonds”. Współtworzyła też utwory “Titanium” David Guetta i “Wild Ones” Flo Ridy, w których zresztą również zaśpiewała. Ważnym momentem w karierze pochodzącej z Adelaide artystki było wydanie płyty “1000 Forms of Fear” (2014), z której pochodził hit “Chandelier”. Z wynikiem ponad 5,3 miliarda streamów Sia znajduje się w pierwszej dziesiątce najchętniej słuchanych artystów w serwisie Spotify. W listopadzie 2017 roku ukazała się świąteczna płyta Sii, “Everyday Is Christmas”.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez wyprzedzi swoje czasy! Gwiazda przekroczy granice?

https://www.instagram.com/p/BmwH1Suj73A/?hl=pl&taken-by=siamusic

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!