MUZOTAKTNEWSYGwiazdySia pisze muzykę dla Natalie Portman

Sia pisze muzykę dla Natalie Portman
S

REKLAMA
REKLAMA

Sia i Scott Walker skomponowali muzykę do filmu z Natalie Portman „Vox Lux”.

Na potrzeby filmu Sia, autorka przeboju „Chandelier”, napisała nowe, oryginalne piosenki. Poza tym wokalistka skomponowała także muzykę do filmu z pomocą Scotta Walkera.

Za kamerą stanął Brady Corbet („Dzieciństwo wodza”). Akcja rozgrywa się od 1999 do współczesności. Bohaterką jest odnosząca coraz większe sukcesy popowa piosenkarka Celeste. Z jej perspektywy śledzimy rozmaite wydarzenia i kulturalną ewolucję XXI wieku.

REKLAMA

W filmie grają także Jude Law, Jennifer Ehle, Raffey Cassidy, Stacy Martin oraz Matt Servitto.

Natalie Portman ostatnio zagrała w obrazach „Planetarium” i „Song to Song”. Niedawno zajęta była na planie obrazu „Anihilacja”.

Sia Furler muzyczną karierę rozpoczynała od wokalnych, gościnnych występów głównie w utworach Zero 7. Pierwszy własny longplay, „OnlySee”, wydała w 1997 roku. Jednocześnie prowadziła karierę solową i zdobywała uznanie jako autorka piosenek dla innych wykonawców. Z jej talentu korzystali Beyoncé, Kylie Minogue, Flo Rida czy Rihanna, dla której przygotowała przebój „Diamonds”. Współtworzyła też utwory „Titanium” David Guetta i „Wild Ones” Flo Ridy, w których zresztą również zaśpiewała. Ważnym momentem w karierze pochodzącej z Adelaide artystki było wydanie płyty „1000 Forms of Fear” (2014), z której pochodził hit „Chandelier”. Z wynikiem ponad 5,3 miliarda streamów Sia znajduje się w pierwszej dziesiątce najchętniej słuchanych artystów w serwisie Spotify. W listopadzie 2017 roku ukazała się świąteczna płyta Sii, „Everyday Is Christmas”.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez wyprzedzi swoje czasy! Gwiazda przekroczy granice?

https://www.instagram.com/p/BmwH1Suj73A/?hl=pl&taken-by=siamusic

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA