Fever Ray odwołuje koncerty z powodu ataków paniki

Fever Ray
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Fever Ray odwołuje koncerty z powodu stanów lękowych i ataków paniki. Artystka postanowiła odwołać trasę koncertową, by odbudować zdrowie psychiczne.

– Wielu z Was wie, że walczę ze stanami lekowymi i atakami paniki od wielu lat – napisała Fever Ray w oświadczeniu.

– Przez siedem lat nie koncertowałam. Pięć lat nie wsiadłam do samolotu. Ta choroba czai się i nigdy nie wiem, kiedy uderzy we mnie i jak wpłynie na moje działania. Jestem wdzięczna za ostatnie siedem miesięcy, gdy podczas koncertów mogłam spotkać wspaniałych ludzi. W ostatnim czasie jednak moje lęki zaczęły się nasilać, więc muszę przerwać trasę.

To trudna decyzja dla mnie, bo uwielbiam moją kapelę i jestem wdzięczna za miłość, jaką spotkałam podczas koncertów. Do zobaczenie wkrótce.

Fever Ray, czyli Karin Dreijer Andersson to szwedzka wokalistka, która ogromną popularność zdobyła przez współtworzenie duetu The Knife, który założyła wraz z bratem.

Szwedzi zyskali rozgłos nie tylko w rodzimej Szwecji, jednak konsekwentnie odmawiali wejścia do mainstreamowego świata muzycznego, koncentrując się na twórczości bez medialnej otoczki. Elektroniczny duet zakończył działalność w 2014 roku, mając na koncie pięć albumów.

▸ Przeczytaj również: Offset chwali się nagą Cardi B (ZDJĘCIE)

Artystka już w 2009 wydała pierwszy solowy krążek pod pseudonimem Fever Ray. Materiał zyskał ogromną aprobatę publiczności, mimo tego wokalistka na nowy materiał kazała fanom czekać długo, bo aż osiem lat. Płyta “Plunge” ukazała się 27 października 2017 roku.

▸ Przeczytaj również: Lady Gaga naga! W sieci zawrzało (ZDJĘCIA)

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie