Alvaro Soler z nowym lyric video. Wideo stworzyła Polka!

Drugi album Alvaro Solera ukaże się już 7 września.

Alvaro Soler z nowym lyric video. Klip stworzyła Polka!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Tydzień przed premierą wyczekiwanego drugiego albumu „Mar De Colores”, Alvaro Soler przygotował niespodziankę, z której szczególnie ucieszą się fani z naszego kraju.

Alvaro Soler zaprezentował lyric video do premierowego utworu „Puebla”. Autorką ilustracji, które oglądamy w klipie, jest ilustratorka z Polski.

O tym, dlaczego Alvaro Soler zdecydował się na współpracę z Matti, dowiadujemy się już na samym początku lyric video do nowego utworu. „Puebla” rozpoczyna się informacją, że muzyk poznał polską ilustratorkę podczas trasy koncertowej w 2017 roku. Od razu wiedział, że jest nie tylko oddaną fanką, ale również także niezwykle utalentowaną artystką.

Wokalista bardzo długo zastanawiał się, w jaki sposób mógłby współpracować z Polką. W końcu wpadł na pomysł animowanego teledysku. „Matti, jesteś wyjątkowa i mam nadzieję, że zdajesz sobie już z tego sprawę. Cieszę się, że się poznaliśmy i że zdecydowałaś się podzielić z nami Twoją sztuką” – czytamy na początku lyric video.

Matti, której prace możemy podziwiać na Instagramie @sakuradamatti, poznała muzykę Alvaro Solera w dość przypadkowy sposób – niedługo po premierze „Sofii”, YouTube polecił Matti ten utwór jako jeden z najpopularniejszych na świecie.

– Słucham na co dzień zupełnie innej muzyki, więc rzadko jestem na bieżąco z tym, co popularne na listach. Jak się potem okazało, „Sofia” była grana dosłownie wszędzie. Skłoniła mnie do zapoznania się z resztą twórczości Alvaro, która bardzo przypadła mi do gustu. Pamiętam, że w tamto lato zapętlałam jego płytę nieustannie – wspomina ilustratorka.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande na pogrzebie Arethy Franklin. Ten występ porusza (WIDEO)

W jaki sposób Alvaro Soler trafił na rysunki Matti?

– Zaczęło się od pojedynczego rysunku na Instagramie, który wrzuciłam z okazji rozpoczęcia jego trasy koncertowej. Alvaro umieścił rysunek na swoim koncie i widać było, że bardzo mu się spodobał. Wybierałam się na występ do Poznania, więc pomyślałam, że fajnie byłoby dać mu jakoś ten obrazek. Wpadłam na pomysł namalowania banerów w tym samym stylu którymi chciałam pomachać spod sceny z nadzieją, że ja zauważy. I udało się. Od razu skojarzył je z obrazkiem z Instagrama.

Matti przyznaje, że docenienie jej prac w ten sposób to niezwykłe uczucie: – Te wszystkie rzeczy powstają z miłości, jaką darzymy naszych idoli i chyba nie ma nic bardziej niesamowitego niż uczucie, kiedy jest się przez nich zauważonym i docenionym. Moja historia z Alvaro pokazuje, że nic nie jest niemożliwe i mam nadzieję, że w jakimś stopniu pokaże innym fanom, że to co robią jest cenne i ważne dla ich ulubieńców.

Przypominamy, że „Puebla” to jeden z kawałków, który znajdziemy na płycie „Mar De Colores”. Drugi album Alvaro Solera ukaże się już 7 września. Tego samego dnia artysta wystąpi w Lublinie w ramach Pop Arena.

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus i Liam Hemsworth: Ich związek ma się dobrze! (ZDJĘCIA)

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie