Bono z U2 stracił głos podczas koncertu w Berlinie (WIDEO)

U2
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

U2 przerwali koncert w Berlinie po tym jak Bono całkowicie stracił głos.

Podczas koncertu w Mercedes-Benz Arena w Berlinie tuż przez tym gdy U2 mieli zagrać “Beautiful Day” Bono zszedł ze sceny “na 15 minut”. Artysta ostatecznie nie pojawił się już z powrotem i koncert został przerwany. Bono narzekał wcześniej na zadymienie hali twierdząc, że czuje się jak by był “w ogromnym cygarze”.

Kontuzja wokalisty nie okazała się na szczęście groźna. Już następnego dnia artysta informował, że sytuacja się poprawiła.

– Bylem u świetnego lekarza i z jego pomocą będę sprawny na dalszą część trasy – napisał Bono w oświadczeniu.

– Ciesze się, że nie stało się nic poważnego. Moja radość jest jednak zmącona tym, że nie mogłem zagrać dla berlińskiej publiczności. Atmosfera była świetna i zapowiadała się wspaniała noc. Nie mogę się doczekać, gdy pojawimy się znowu u Was 13 listopada.

Najbliższe koncerty U2 zaplanowana na 4 i 5 sierpnia w Lanxess Arena w Kolonii.

Najnowszy longplay U2, “Songs of Experience”, miał premierę 1 grudnia 2017 roku. To swoista kontynuacja “Songs of Innocence”. Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów “Songs of Innocence and Experience”, osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake’a. Jeśli “Songs of Innocence” opisywała doświadczenia i inspiracje zespołu z lat 70. i 80., to nowy album jest kolekcją piosenek – osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i… jego samego.

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus i Liam Hemsworth: Ich związek ma się dobrze! (ZDJĘCIA)

U2 to dziś jedna z największych rockowych grup. Kwartet sprzedał 170 milionów płyt i może pochwalić się 22 statuetkami Grammy.

W 2005 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande na pogrzebie Arethy Franklin. Ten występ porusza (WIDEO)

U2 Berlin 2018

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie