Przyszła na świat 2 grudnia 1981 roku w Kentwood, w stanie Luizjana. Pierwszy publiczny występ miała za sobą już w czwarte urodziny – pojawiła się wtedy w lokalnej telewizji. Profesjonalną karierę rozpoczęła 5 lat później kiedy to zgłosiła się do eliminacji do “Klubu Myszki Miki”, popularnego programu dla dzieci.
Do programu się nie dostała, bo była za młoda, ale talent młodej artystki dostrzegł jeden z jurorów, który pomógł jej rodzicom znaleźć agenta w Nowym Jorku i zapisać dziewczynkę do ekskluzywnej Broadwayowskiej szkoły tańca.

Wielka kariera rozpoczęła się jednak na dobre w 1999 roku, kiedy to cały świat usłyszał jej singiel “…Baby One More Time”. Piosenka znalazła się na szczycie amerykańskiej listy przebojów.

Druga płyta, “Ooops! …I did it again”, znalazła ponad 16,5 mln nabywców. W 2001 roku na swym trzecim albumie Britney postanowiła trochę eksperymentować. Płytę promował singiel “I’m A Slave 4 U”, który miał pokazać nową muzyczną drogę, jaką wybrała sobie nastoletnia wokalistka. Sama zresztą przyznawała, że przed nagraniem albumu zdecydowała się na zmianę stylu, gdyż bardzo zależało jej na urozmaiceniu swojego artystycznego wizerunku.

Studyjny longplay Britney, zatytułowany “In The Zone” ukazał się 18 listopada 2003 roku. Warto wspomnieć, że w nagraniu albumu wokalistce pomógł mało znany duet producencki Ying Yang Twins, a współpraca z gwiazdą może być dla nich furtką do prawdziwej kariery. Płytę “In The Zone” promował singiel z nagranym wspólnie z Madonną utworem “Me Against The Music”.

Natomiast rok później, w listopadzie 2004, wokalistka wydała zbiór swoich osiemnastu największych przebojów. Kompilacja “Greatest Hits: My Prerogative” zawiera wszystkie dobrze znane hity Britney, takie jak: “…Baby One More Time”, “Oops!…I Did It Again”, “I’m A Slave 4 U” czy też “Toxic”. Płytę promował premierowy utwór “My Prerogative” (nowa wersja przeboju Bobby’ego Browna). Utwór wyprodukowany został przez ekipę Bloodshy i Avant, odpowiedzialną za brzmienie “Toxic”. Dodatkową atrakcją wydawnictwa jest zamykające album, niepublikowane wcześniej nagranie “Do Somethin'”. Pierwszy nakład płyty zawiera dodatkowo płytę CD z tanecznymi remiksami piosenek Britney.

30 sierpnia 2007 roku amerykańskie stacje radiowe wyemitowały singel “Gimme More” – zwiastował on nadchodzący album “Blackout”. 9 września wystąpiła na gali MTV Video Music Awards 2007. Występ na tej gali miał być powrotem Britney na scenę i wzbudził ogromne zainteresowanie, przez co oglądalność gali była największa w jej historii – ponad 7 milionów widzów. 30 października 2007 roku Jive Records wydał piąty studyjny album Britney Spears – “Blackout”. Krążek pomimo braku promocji sprzedał się w ponad trzech milionach egzemplarzy (stan na 2008 rok).

Prace nad szóstym studyjnym albumem Britney rozpoczęła w marcu, pół roku po wydaniu poprzedniego krążka. 7 września 2008 roku wygrała trzy statuetki MTV Video Music Awards w kategoriach: “Najlepszy żeński wideoklip”, “Najlepszy wideoklip pop”oraz w najważniejszej kategorii “Najlepszy wideoklip roku” za teledysk do piosenki “Piece of Me”. Ten spektakularny triumf często określany jest jako wielki powrót Spears do show-biznesu.

15 września wytwórnia Jive zapowiedziała, że szósty studyjny album piosenkarki będzie nosił nazwę “Circus”. 26 września odbyła się premiera singla “Womanizer”. 2 grudnia 2008 roku odbyła się premiera szóstego studyjnego albumu “Circus”, który w pierwszym tygodniu w samych Stanach Zjednoczonych rozszedł się w nakładzie 505 tys. kopii, dzięki czemu płyta zadebiutowała na 1. miejscu na Billboard 200. 3 marca 2009 r. rozpoczęła się trasa koncertowa The Circus Starring: Britney Spears. Objęła ona 97 występów na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Europy oraz Australii.

Prace nad siódmym studyjnym albumem pt. “Femme Fatale” rozpoczęły się jeszcze w trakcie trwania promocji poprzedniego albumu “Circus”. Podczas europejskiej części trasy The Circus Starring: Britney Spears latem 2009 roku, artystka zawitała do studia nagraniowego w Szwecji, gdzie nagrała 4 utwory (“3”, który możemy znaleźć na płycie “The Singles Collection” oraz “Criminal”, “Up’n Down” i “He About To Lose Me”, które znajdują się na płycie Femme Fatale). Początkowo, według pomysłu Britney, płyta miała posiadać brzmienie pop-rockowe. Britney nagrała płytę w owej wersji, chciano ją wydać w sierpniu 2010 roku, jednakże wytwórnia płytowa Jive Records nie wyraziła zgody na wydanie płyty w owej formie. Britney musiała zawitać do studia ponownie, aby nagrać płytę zgodną z wizją wytwórni. Nad jej ostatecznym brzmieniem pracowali m.in. Dr. Luke, Max Martin, The Outsyders oraz Xenomania.

Album “Femme Fatale” miał swoją premierę 29 marca 2011 roku. W kwietniu 2011 roku Britney nagrała wraz z Rihanną remix piosenki “S&M”, który zdobył szczyt listy Billboard Hot 100, będąc tym samym piątym “numerem jeden” artystki w Stanach Zjednoczonych.

Oficjalna strona:
http://www.britneyspears.com

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!