Alvaro Soler zagra w Poznaniu i Warszawie

Alvaro Soler z nowym lyric video. Klip stworzyła Polka!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Alvaro Soler zagra 17 maja 2019 w poznańskiej Sali Ziemi i dzień później na warszawskim Torwarze.

W Polsce Alvaro Soler znany jest przede wszystkim z radiowych przebojów “Sofia” czy “El Mismo Sol”, a także za sprawą hitu tego lata – singla “La Cintura”, który promuje jego nadchodzący album. “Mar De Colores” trafi do sprzedaży 7 września.

Alvaro Soler początkowo muzykował z bratem, z którym w 2010 roku założył zespół Escapist i odniósł pierwsze sukcesy na lokalnej scenie.

W tym samym czasie artysta pracował jako model. “Muzyka zawsze była ważną częścią mojego życia. Pomagała mi szczególnie w ciężkich chwilach – zanurzałem się wtedy w świat melodii i dźwięków.” Muzyka była też impulsem do przeprowadzki do Berlina.

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus i Liam Hemsworth: Ich związek ma się dobrze! (ZDJĘCIA)

Tutaj, zamykając się w studio z vintage’owymi instrumentami klawiszowymi, gitarami, ksylofonami i masą perkusjonaliów, wypracował swój unikalny styl, w którym łączy latynoską pasję ze współczesną wielkomiejską produkcją lo-fi.

Kawałek po kawałku, debiutancki album “Eterno Agosto” powstawał zarówno w Berlinie jak i rodzinnej Barcelonie. Krążek przyniósł takie hity jak “Sofia” (#1 w 17 krajach, Top 5 w 30 krajach), “El Mismo Sol” czy “Yo Contigo, Tú Conmigo (The Gong Gong Song)”.

Krążek zdobył łącznie ponad 30 złotych, platynowych i diamentowych wyróżnień (w Polsce potrójna platyna). Jego kanał na YouTube dziennie oglądany jest 1,7 mln razy.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande: Biskup przeprasza za dotykanie biustu gwiazdy i żarty z jej nazwiska

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie