MUZOTAKTTeledyskiRedakcja - "Polskie piekło" - teledysk promujący nową płytę!

Redakcja – “Polskie piekło” – teledysk promujący nową płytę!
R

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Zobacz pierwszy teledysk promujący nową płytę grupy Redakcja – “Polskie piekło”

“Zżera mnie dżuma” to kultowa piosenka, wykonywana w latach 85-87 przez Absurd, punkowy zespół Darka Duszy, założony po jego odejściu ze Śmierci Klinicznej.

REKLAMA

Piosenka trafiła na jedyny singiel winylowy Absurdu, który wydał Tonpress (S-649). Piosenka gościła na listach Programu III Polskiego Radia i Rozgłośni Harcerskiej. Po latach Darek Dusza nagrał “Dżumę” z założonym przez siebie w 2011 r. zespołem Redakcja. Piosenka trafi na nowy album Redakcji, który będzie mięc premiere 29 stycznia 2016 roku w wydawnictwie Lou&Rocked Boys.

W klipie wykorzystano materiały archiwalne z filmów “This is your police department” (Producer: Handy Organisation) “Cancer” (Producer: Encyclopedia Britannica Films). Redakcję założył gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. W latach osiemdziesiątych Darek stworzył Śmierć Kliniczną, jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny niezależnej.

Grupa ta łączyła w oryginalny sposób punk rocka z reggae i punk jazzem. Następną kultową kapelą Darka był Absurd. Darek jest również znanym tekściarzem, m.in.autorem piosenek grupy Shakin` Dudi. Do współpracy w Redakcji Darek zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza, Bartka Stuchlika i Łukasza Walczaka. W kwietniu 2011 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany “Horrroskop” (Jimmy Jazz Records).

Zespół od tego czasu regularnie koncertuje, prezentując żywiołową mieszankę punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły sie też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. W pażdzierniku 2012 r ukazał się nowy album Redakcji “Cyfrowe Średniowiecze”.

Na nową płytę trafiło 13 premierowych piosenek i dwa utwory Absurdu (dawnego zespołu Darka z lat osiemdziesiątych). Zespół, oprócz serii koncertów w renomowanych klubach, wystąpił m.in. na Festiwalu Ryśka Riedla, na trzech edycjach Festiwalu Rock na Bagnie, na Industriadzie. Obecnie zespół przygotowuje trzeci studyjny album pod tytułem “Polskie piekło”.

ZOBACZ TELEDYSK
REDAKCJA – ZŻERA MNIE DŻUMA

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA