MUZOTAKTPolecamyPamiętacie przebój Joyride? Per Gessle z Roxette powraca z nowym singlem!

Pamiętacie przebój Joyride? Per Gessle z Roxette powraca z nowym singlem!
P

21 października artysta przyjedzie do Polski i wystąpi na scenie warszawskiej „Stodoły”.

REKLAMA
REKLAMA

Per Gessle z Roxette powraca z nowym albumem i singlem “Being With You”. Do kawałka powstał teledysk, który już teraz możecie zobaczyć na MUZOTAKT.pl

To nowy rozdział w karierze jednego z najbardziej utytułowanych autorów muzyki ostatnich dekad – Per Gessle znany jako główny kompozytor Roxette powraca.

REKLAMA

Przypomnijmy, że Gessle jest autorem takich hitów jak: „The Look”, „Listen To Your Heart”, „It Must Have Been Love”, „Joyride”, „How Do You Do!” czy “Sleeping in my car”.

W kwietniu 2016 roku zespół Roxette ogłosił, że kończy swoją działalność koncertową. Bowiem lekarze zalecili Marie Fredriksson zakończenie występów na scenie.

Przypomnijmy, że w 2002 roku wokalistka przeszła ciężką operację usunięcia guza mózgu. Lekarze dawali wokalistce zaledwie 5 % szans na przeżycie!

To dzięki zastosowaniu najnowszych metod leczenia Marie Fredriksson powróciła do zdrowia.

Po długiej przerwie w 2011 roku Roxette w końcu mógł powrócić na scenę, a także dać fanom kolejny nowy studyjny album “Charm School”, który promował hit pt. “She’s Got Nothing On (But The Radio)”.

Roxette ponownie zajął wysokie pozycje na listach przebojów na całym świecie i trzeba przyznać, to był powrót do czasów Joyride.

“Jestem poruszona waszymi myślami, słowami i niekończącą się miłością, którą się dzielicie od momentu ogłoszenia odwołania letniej trasy Roxette. Chociaż kocham obecność na scenie i spotkania z fanami, ale nie mam już siły na dalsze koncertowe życie. To bardzo proste” – wyznała Marie Fredriksson.

Rok później ukazała się płyta “Travelling” zawierająca nowy materiał i nagrane na nowo wcześniej niepublikowane utwory. Z kolei w listopadzie 2014 r. formacja podsumowała swoje 30-lecie dwupłytową składanką “XXX The Biggest Hits”. Formacja aktywnie też koncertowała – kilkakrotnie odwiedziła też Polskę.

Dwa lata temu, dokładnie w czerwcu 2016 roku na swojej oficjalnej stronie Roxette podało informację o zawieszeniu wielkiej trasy koncertowej. Fani byli załamani. Jednak tuż po zawieszeniu trasy, do sprzedaży trafił nowy i chyba ostatni album zatytułowany “Good Karma”.

Wobec problemów zdrowotnych Marie Per Gessle, drugi z liderów Roxette, postanowił skupić się na pisaniu piosenek na kolejny projekt solowy.

W nagraniach w Nashville wspierali go muzycy znani z Roxette oraz amerykańscy instrumentaliści sesyjni. Łącząc część zespołu Roxette z nowymi muzykami, Per Gessle latem 2017 roku wyruszył w trasę po Szwecji promując tym samym pierwszy z dwóch minialbumów nagranych w Nashville (“En vacker natt”).

Grający na skrzypcach i mandolinie Malin-My Wall, perkusista Andreas Dahlbäck i Ola Gustafsson na elektrycznej gitarze hawajskiej, mandolinie i gitarze dodali świeży amerykański styl, który płynnie łączy się z doświadczeniem muzyków Roxette – Christoffera Lundquista (gitara), Clarence’a Ofwermana (klawisze), Magnusa Borjesona (gitara basowa) i Heleny Josefsson (chórki).

“Uwielbiam grać z tym zespołem, a potem pomyślałem – co by było, gdybyśmy mogli zrobić coś podobnego do muzyki Roxette. Ponieważ Marie nie jest w stanie występować, wszystkie te piosenki po prostu zbierałyby kurz” – mówi Per Gessle.

“Marie oczywiście jest niezastąpiona. Ale ona przesyła wszystkim swoje błogosławieństwa i oboje uważamy, że może to być świetny sposób, aby zachować świeżość tych piosenek, grając je z nieco innym akcentem przed tymi wszystkimi wspaniałymi ludźmi, którzy śledzą nas od wielu lat” – dodaje śpiewający gitarzysta.

Jesienią 2016 roku, Per Gessle wyruszył do studia Blackbird w Nashville, by razem z dawnymi kompanami: Christofferem LundqvistemClarencem OfwermanemAndersem Herrlinem i Heleną Josefsson zarejestrować nowy materiał.

Powodem pobytu w Nashville była szansa współpracy z artystami z tak zwanego „Music City”: Dan Dugmore (gitara hawajska i rezofoniczna), Mickey Raphael(harmonijka), Suart Duncan (skrzypce), Jessica S (wokal) i Savannah Church of The Church Sisters (dwa wokale).

Wszyscy uczestniczyli m.in. w trasach i podczas produkcji albumów Alison KraussDwighta YoakomyDolly Parton oraz Lindsy Ronstadt.

“To naprawdę zabawne: uwielbiam grać w takie hity jak ‘The Look’, ‘Listen To Your Heart’, ‘It Must Have Been Love’, ‘Joyride’ czy ‘How Do You Do!’, ale taka trasa to także świetna okazja, aby na nowo odkryć wspaniałe, ale mniej rozpoznawalne piosenki i dowiedzieć się, co możemy z nich zrobić” – Gessle zapowiada, że w setliście pojawią się także niespodzianki.

„Ponieważ Marie nie jest w stanie występować, wszystkie te piosenki po prostu zbierałyby kurz” – mówi Per Gessle z Roxette.

„Marie oczywiście jest niezastąpiona!” – dodaje – „Ale ona przesyła wszystkim swoje błogosławieństwa, i oboje uważamy, że może to być świetny sposób, aby zachować świeżość tych piosenek, grając je z nieco innym akcentem przed tymi wszystkimi wspaniałymi ludźmi, którzy śledzą nas od wielu lat.”

Album “Small Town Talk” – zawierający materiały z sesji w Nashville (w tym duet z brytyjskim wokalistą Nickiem Lowe), a także nowe nagrania z zespołem, zostaną wydane międzynarodowo. Premiera albumu zbiegnie się z zaplanowaną trasą koncertową. Bilety na koncert w Warszawie kosztują od 179 zł.

Per Gessle podkreśla, że zespół jest w stanie zachować wszystkie aspekty muzyki Roxette; od popowych riffów po wielkie ballady, które wciąż są na obecne na całym świecie. Gessle obiecuje także, że na koncertach nie zabraknie kilku muzycznych niespodzianek!

Track lista albumu „Small Town Talk”:

1. There’s A Place
2. The Finest Prize /feat Helena Josefsson
3. Small Town Talk /feat Nick Lowe
4. Simple Sound
5. Far Too Close /feat Savannah Church
6. Hold On My Heart /feat Helena Josefsson
7. No One Makes It On Her Own /feat Helena Josefsson
8. Being With You
9. It Came Too Fast
10. Name You Beautiful /feat Helena Josefsson
11. For The First Time /feat Helena Josefsson
12. One Of These Days
13. Rudy & Me /feat Jessica S

▸ Przeczytaj również: Miley Cyrus i Liam Hemsworth: Ich związek ma się dobrze! (ZDJĘCIA)

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA