MUZOTAKTMUZYKANowy singielMagda Umer prezentuje drugi singiel z płyty "Duety..."

Magda Umer prezentuje drugi singiel z płyty “Duety…”
M

REKLAMA
REKLAMA

Nowa kompozycja promująca najnowszy album Magdy Umer to „Czas rozpalić piec”, zaśpiewana w duecie z Januszem Stroblem.

Jedna z moich najukochańszych piosenek – mówi artystka. Magda Umer wspomina kiedy usłyszała ten utwór po raz pierwszy: Pamiętam jakie wrażenie na mnie młodziutkiej zrobiło wykonanie Łucji Prus i Janusza Strobla.

REKLAMA

Potem zachwyciłam się wersją Ani Jopek, chociaż brakowało mi trochę męskiego głosu. Janusz (Strobel – przyp.) powiedział mi teraz w studio, że Jan Wołek dopisał te słowa do istniejącej już, genialnej muzyki Włodka Nahornego. Usłyszał w niej po prostu to wszystko, co opisał i to jest mistrzostwo świata! A sam Janusz występuje tu aż w trzech rolach – wokalisty, gitarzysty i aranżera!

Na najnowszym albumie Umer pt. „Duety – Tak młodo jak teraz…”, którego premiera miała miejsce 30 października, pojawili się goście, którzy od lat tworzą absolutną elitę polskiej sceny. W duetach z artystką zaśpiewali: Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Piotr Machalica, Maciej Stuhr, Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Wojciech Waglewski, Grzegorz Turnau, Artur Andrus, Janusz Strobel, Jacek Kleyff, Wojciech Mann oraz Jeremi Przybora.

Podobnie jak z „Czas rozpalić piec” oraz pierwszym singlem „Pa!Role” (z Januszem Gajosem), usłyszymy na płycie piosenki które są dla Magdy Umer bardzo ważne „bo czyniły moje życie piękniejszym” – mówi autorka najważniejszego albumu tej jesieni. „A pierwszymi wykonawcami tych piosenek byli miedzy innymi: Mieczysław Fogg, Seweryn Krajewski, Łucja Prus i Andrzej Zieliński, zespół Mazowsze, Kalina Jędrusik i Mieczysław Czechowicz. Kłaniam się nisko. Im i Twórcom tych piosenek.”

Nowe, przepiękne aranżacje w jakich usłyszymy znane już utwory, opierają się na bossa nova, tangu czy nawet piosence francuskiej. Całości dopełnia klasyczny skład, dobrego jazzowego combo w składzie: perkusja, kontrabas i fortepian, wspomagany przez gitarę, skrzypce i instrumenty dęte.

POSŁUCHAJ SINGLA
MAGDA UMER – CZAS ROZPALIĆ PIEC

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA