Wild Nothing na World Wide Warsaw 2019

Twórcy takich przebojów, jak "Shadow", "Summer Holiday" czy "Chinatown" są dla wielu wyznacznikiem tego, jak powinien brzmieć indie rock.

Wild Nothing na World Wide Warsaw 2019
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Do line-upu piątej edycji miejskiego festiwalu World Wide Warsaw 2019 dołącza amerykański zespół Wild Nothing.

Formacja idealnie wstrzeliła się w złotą erę tego gatunku i wspólnie z kilkoma innymi artystami zdefiniowała rozmarzone gitarowe brzmienie.

Wild Nothing powstało niespełna dekadę temu w niewielkim mieście Blacksburg w stanie Wirginia.

Inicjatorem całego zdarzenia był Jack Tatum, a na przestrzeni czasu dołączyli do niego kolejni muzycy. Dwa pierwsze albumy zespołu odbiły się szerokim echem w muzycznym świecie. Prestiżowy magazyn Pitchfork przyznał im wysokie oceny, wychwalał w recenzjach doskonałe oddanie ducha lat 80. i porównywał nawet do Cocteau Twins.

▸ Przeczytaj również: Sara Boruc-Mannei prezentuje kolejny singiel (WIDEO)

Później nastąpiła 4-letnia przerwa w działalności zespołu. Muzycy zdecydowali się na powrót dwa lata temu, wydając krążek “Life of Pause”. Pod koniec sierpnia tego roku światło dzienne ujrzała płyta “Indigo”, nawiązująca brzmieniem do pierwszych dokonań Wild Nothing i przywołując niezwykle miłe wspomnienia z tego okresu. Wszystkie albumy zostały wydane w renomowanej wytwórni Captured Tracks, do której należą m.in. Mac DeMarco, DIIV czy The Soft Moon.

Wild Nothing to po Bobie Mosesie druga gwiazda, która dołączyła do składu przyszłorocznej edycji World Wide Warsaw.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande nie komentuje śmierci Maca Millera

Impreza odbędzie się w Małej Warszawie 27 lutego. Bilety do kupienia od 12 września.

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie