Król próbuje być strażnikiem (WIDEO)

,,Spróbuję/ STRAŻNIK” to drugi singiel promujący płytę Króla!

Król prezentuje teledysk do singla “Spróbuję/Strażnik”.

Król próbuje być strażnikiem. “Spróbuję/Strażnik” to drugi singel promujący płytę Króla “Przewijanie na podglądzie”, która ukazała się wiosną tego roku. Za realizację klipu odpowiada Andiamo, duet reżyserski Mateusza Erdmanna i Michała Więckowskiego. Zdjęcia wykonał Olaf Malinowski.

▸ Przeczytaj również: Bardzo niegrzeczna Mariah Carey! Aż kipi seksem (WIDEO)

Płyta “Przewijanie na podglądzie” to dziewięć numerów składających się na półgodzinny wgląd w równie poetycki jak naturalny, emocjonalny acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple tropikalnych wręcz perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność naprawdę rzadko przyjmuje w piosenkach równie chwytliwe i bliskie formy.

Bo o ile jest to z całą pewnością świetny przykład outsider music – muzyki osobnej, indywidualnej i ze sporą dezynwolturą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków – to również rzadka próbka insider popu – terminu dotychczas nieistniejącego ale dojmująco potrzebnego do opisu równie szczerej jak filmowej, osobnej acz uniwersalnej muzyki zawartej na “Przewijaniu na podglądzie”.

▸ Przeczytaj również: Sara Boruc-Mannei prezentuje kolejny singiel (WIDEO)

Płytę “Przewijanie na podglądzie” można zamawiać tutaj: http://bit.ly/przewijanienapodgladzie

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie