MUZOTAKTPłyty muzycznePremiera albumuColdplay - nowa płyta już w sprzedaży!

Coldplay – nowa płyta już w sprzedaży!
C

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

“A Head Full Of Dreams”, siódmy studyjny album brytyjskiej grupy Coldplay, trafił do sprzedaży 4 grudnia 2015 roku.

Materiał już zbiera świetne recenzje. Anglicy nagrali płytę przy udziale wspaniałych gości. “Idealny zestaw pod film, podróż, pod koncert i w zasadzie pod wszystko, co otwiera głowę, co potrzebuje przestrzeni i oddechu. Coldplay są znów zespołem, który czaruje i kokietuje słuchacza jak w czasach swojego debiutu” – czytamy w recenzji albumu “A Head Full Of Dreams” w serwisie T-Mobile Music, z oceną w skali 8 na 10 punktów.

REKLAMA

Płytę promowała trącąca klasycznym disco radosna, optymistyczna kompozycja “Adventure Of A Lifetime”, zilustrowana kapitalnym, animowanym klipem, w którym Coldplay wcielają się w szympanse, grające na instrumentach, śpiewające i tańczące, wyreżyserowanym przez Mata Whitecrossa.

Piosenki na “A Head Full Of Dreams” Guy Berryman (gitara, basowa, chórki, klawisze, instrumenty perkusyjne), Jonny Buckland (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Will Champion (perkusja, chórki, fortepian) i Chris Martin (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna), nagrywali w Malibu, Los Angeles i Londynie. Produkcję powierzyli norweskiemu duetowi Stargate (Tor Erik Hermansen i Mikkel Storleer Eriksen) oraz wieloletniemu współpracownikowi Rikowi Simpsonowi.

Materiały promocyjne partnera

Na albumie pojawiają się wspaniali goście, między innymi Beyoncé, Noel Gallagher, Tove Lo, Gwyneth Paltrow, Merry Clayton, a nawet prezydent USA Barack Obama. Anglicy zawarli na płycie 11 piosenek oraz jeden ukryty utwór, “X Marks The Spot”.

“A Head Full Of Dreams” jest następcą wspomnianego “Ghost Stories”, który okazał się wielkim sukcesem i sprzedał się na całym świecie w blisko czterech milionach kopii. W Polsce album z 2014 roku dotarł na szczyt listy OLIS i pokrył się platyną.

ZOBACZ TELEDYSK
COLDPLAY – ADVENTURE OF A LIFETIME

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA