Dawid Podsiadło wraca!
D

19 października ukaże się nowa płyta Dawida Podsiadło "Małomiasteczkowy". 

REKLAMA
REKLAMA

Dawid Podsiadło zrezygnował tym razem ze współpracy z Bogdanem Kondrackim, producentem jego dotychczasowych nagrań. Powierzył swój los w ręce innego wybitnego fachowca – Bartosz Dziedzic stoi bowiem za sukcesami albumów “Granda” Moniki Brodki i “Składam się z ciągłych powtórzeń” Artura Rojka.

Panowie nie próbowali jednak powtórzyć tamtych rozwiązań, postanowili również zerwać z dotychczasowym, poprockowym charakterem muzyki Dawida Podsiadło.

REKLAMA

– Na początku naszej współpracy Bartek powiedział, że chciałby zrobić przebojową płytę. Twierdził, że bardziej zaskakujące będzie, jeśli zrobię kilka przyjemnych, chwytliwych piosenek, niż gdybym próbował sił w muzyce alternatywnej – mówi Dawid Podsiadło. – Ja też uznałem zrobienie dobrej popowej płyty za dużo większe wyzwanie i chciałem się z nim zmierzyć.

▸ Przeczytaj również: Sophie Turner robi dziwne rzeczy z językiem na widok Justina Biebera

Wydany u progu wakacji singel “Małomiasteczkowy” był dowodem na to, że poszukiwania Dawida Podsiadło i Bartka Dziedzica idą w dobrą stronę. Dynamiczny, taneczny numer – dziś już to wiemy: przebój polskiego lata 2018 – nie mówił jednak wszystkiego o nowym materiale.

Całość płyty, której dał tytuł, nie jest bowiem aż tak intensywna, choć dominują na niej wyraziste rytmy i brzmienia syntezatorów, często dość zaskakujące. Partie wokalne są zróżnicowane, ale pełne swobody, słychać, że ich wykonawca bawi się muzyką.

Niespodzianką może być również fakt, że Dawid Podsiadło po raz pierwszy zaśpiewał całą płytę po polsku. – Obiecałem to sobie jakiś czas temu i choć miałem chwile zwątpienia, udało mi się je przezwyciężyć – przyznaje. – Dziś mogę powiedzieć, że jestem z tych tekstów naprawdę zadowolony.

Na “Małomiasteczkowym” Podsiadło porusza niełatwe tematy, od problemów z komunikacją w związku, przez ciemne strony sławy po poszukiwanie w sobie siły i odwagi, ale podaje je w błyskotliwej formie i z właściwym sobie specyficznym humorem.

Albumowi towarzyszy trasa koncertowa, której skala plasuje ją w czołówce największych polskich tras koncertowych ostatnich dziesięciu lat z publicznością przekraczającą 100 tysięcy osób na 13 koncertach w największych halach widowiskowych.

▸ Przeczytaj również: Cardi B pobiła dwie barmanki

Na miesiąc przed pierwszym koncertem 90 procent biletów jest już wyprzedane, a w wielu miastach zorganizowane zostały dodatkowe wydarzenia:

27.10 – Katowice (Spodek)
04.11 – Wrocław (Hala Stulecia) Sold Out
20.11 – Wrocław (Hala Stulecia)
23.11 – Kraków (Arena Kraków)
29.11 – Gdańsk/Sopot (Ergo Arena)
01.12 – Szczecin (Netto Arena)
04.12 – Poznań (Hala Arena)
05.12 – Poznań (Hala Arena) Sold Out
06.12 – Poznań (Hala Arena) Sold Out
08.12 – Warszawa (Torwar) Sold Out
16.12 – Warszawa (Torwar) Sold Out
17.12 – Warszawa (Torwar) Sold Out
18.12 – Warszawa (Torwar)

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA